Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş, ortak basın açıklaması

CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş, AKP Zonguldak Milletvekili Çaturoğlu'nu ve AKP'lileri, tecavüze uğrayan çocuklardan ve ailelerinden özür dilemeye ve Ensar Vakfı’na siyah çelenk bırakmaya davet ettiler.

Şerafettin Turpçu ve Ünal Demirtaş, ortak basın açıklaması

CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş, AKP Zonguldak Milletvekili Çaturoğlunu ve AKPlileri, tecavüze uğrayan çocuklardan ve ailelerinden özür dilemeye ve Ensar Vakfı’na siyah çelenk bırakmaya davet ettiler. 

CHP Zonguldak Milletvekilleri Şerafettin Turpcu ve Ünal Demirtaş yapmış oldukları basın açıklamasında şu ifadelere yer verdiler;

Sürekli bir ucuz mağduriyet propagandasında peşindeler. Bunu suçluluk psikolojilerine veriyoruz. Kamuoyunda AKPliler tarafından bilerek yanlış verilen bilgileri düzeltmek ve Genel Başkanımıza,  sözlerine ve istismar edilen çocuklarımıza ve ailelerine sahip çıktığımızı tüm Zonguldak kamuoyuna bir kez daha hatırlatmak amacıyla bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur. 45 erkek çocuğumuzun AKPnin adeta arka bahçesi olan Ensar Vakfı’nın yasadışı yurtlarında, vakfın öğretmeni tarafından istismar edildiği tüm kamuoyunda bilinen bir gerçektir. Ancak bu çocuklarımızın korunmasından birinci derece sorumlu olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olayın üzerine giderek, tüm sorumluların ceza almasını sağlayacağı yerde, bir kereden bir şey olmaz diyerek Ensar Vakfı’na sahip çıkmış ve olayın üzerini örtmeye çalışmıştır.

 AKP’LİLER, TECAVÜZ SKANDALININ ARAŞTIRILMASINI REDDETTİ!

Olayın TBMM tarafından araştırılması için verilen önerge, içinde Faruk Çaturoğlunun da bulunduğu AKPli Milletvekillerince reddedilmiştir. Ancak kamuoyu vicdanı, olayın vahameti nedeniyle bu duruma sert tepki gösterince, AKPliler geri vitese takmışlar ve ertesi gün verilen ikinci önergeyi kabul etmek zorunda kalmışlardır. Bu fakir çocukların korunmasından birinci derece sorumlu olan Bakan Sema Ramazanoğlu hakkında verilen gensoru, yine içinde Çaturoğlunun da bulunduğu AKPlilerin eliyle reddedilmiş ve Bakan Ramazanoğlu, AKPliler tarafından sıraya girilerek tebrik edilmiştir. Genel Başkanımız bunun üzerine literatüre AKPli bakan Muammer Güler tarafından kazandırılan birilerinin önüne yatarım ifadesiyle bakan Ramazanoğlunu eleştirmiştir.

Deyimler sözlüğüne göre, `önüne yatmak` bir kişi veya bir kurumu korumak amacıyla elindeki imkanları kullanmak anlamına gelmektedir.  Bundan hakaret ya da cinsel bir ima çıkarmak istiyorsanız, ya Türkçe bilmiyorsunuz ya da kötü niyetlisiniz. Ne anlama geldiğini gidip eski Bakanlarına sorsunlar anlatsın onlara. Bu sözlerden rahatsız olanların koskoca Türkiye Cumhuriyeti`nin bir Bakanının, bir işadamı için `önüne yatarım` demesinden rahatsız olduğunu görmedik nedense.

AKPLİLER, İSTİSMARA UĞRAYAN ÇOCUKLARI KORUYACAKLARINA, ENSAR VAKFINI KORUYORLAR

Sayın Genel Başkanımızın kullandığı sözden başka bir sonuç çıkarmak zihnin sadece o yönde çalıştığını gösterir. Bunu alıp da cinsel bir alana çekmek nedir? Bu soruyu Çaturoğlu’na soruyoruz. Bu aslında AKPlilerin kafalarının arkasında nelerin düşündüklerini gösteriyor. Evet AKPliler, seri tecavüzlerin yaşandığı Ensar Vakfı’nın önüne yatıyorlar, Ensar Vakfı’nı koruyorlar.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu`nun özür dileyeceği bir durum yoktur. Bu sebeplerle Genel Başkanımızın bu konu ile ilgili söylediklerine biz de imzamızı atıyoruz ve tüm AKPlileri ve Çaturoğlunu tecavüze uğrayan çocuklarımızdan ve ailelerinden özür dilemeye davet ediyoruz.

Genel Merkezimizin önüne bıraktıkları o siyah çelengi alsınlar 45 çocuğun tecavüze uğradığı vakfın önüne, bu talihsiz olaylardan sonra bulunduğu makama yakışmayan açıklamalar yapan Aile ve Sosyal Bakanlığı`nın önüne, ilgili Bakan için gensoru önergesinin görüşülmesini reddeden Meclis Gruplarının önüne bıraksınlar, siyah çelenk en çok oralara yakışır.

Tecavüze uğrayan çocuklarımıza sahip çıkacaklarına, Ensar Vakfı’nı koruyan Bakan Ramazanoğluna sahip çıkan Çaturoğlunu ve AKPlileri kınıyoruz.

 

                                   

                                                          

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2016, 06:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
muhtar
muhtar - 6 yıl Önce

sn. vekiller chpli kandilli belde belediyesi kaçak yapıdır ruhsatı,tapusu olmayıp zorunlu deprem sıgortasıda yok diye nezaman ortak basın açıklaması yapacaksınız saygılar.

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48