Beşiktaşlılardan 9. şölen...

Beşiktaşlılardan 9. şölen...

Beşiktaşlılardan 9. şölen...

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Beşiktaş Taraftarları Derneği tarafından 9’uncusu düzenlenen Sünnet Şöleni gerçekleştirildi.

Beşiktaş Taraftarlar Derneği tarafından bu 9’uncusu düzenlenen Sünnet Şöleni dernek binası önünde başladı. Dernek binası önünde toplanan çocuklar ve aileleri Davul Zurna eşliğinde oynadı. OFF-ROAD araçlarına binen çocuklar atılan şehir turunun ardından amfi tiyatroda düzenlenen etkinliğin devamına katıldı.

Beşiktaş Taraftarları Derneği kurucu Başkanı Tarkan Atik konuşmasında; “Bu akşam bizi yalnız bırakmadığınız için canı gönülden hepinize çok teşekkür ediyorum. Çok sağ olun var olun. Bugüne kadar 2009’da çıktığımız bu yolda bu sene onuncu senemizi kutlayacağız. 9 seneden beri de Sünnet Şölenimizi hiç ara vermeden devam ediyoruz. Bu sene dokuzuncu senede 500 tane çocuğu sünnet ettirdi bu dernek.

Şöyle bahsedeyim normalde dernekçilik böyle bir sünnet yapamaya ne parası vardır, nede imkanı vardır. Bu işler güzel insanların, kalbi güzel insanların bir araya gelmesi ile oluyor. Yani onlar bize sponsor oluyorlar, destek oluyorlar. Ve bu destek ile bizde böyle güzel etkinlikleri halkımızla paylaşıyoruz. Onlara bir nebze yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bugün İstanbul’dan gelen, ilçelerden gelen, illerden gelen bütün misafirlerimize canı gönülden bizi hem destekledikleri için hem de bugün yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum. Bu sebeple aramızda bir çok destek olan insan var hepsine gönülden çok teşekkür ediyorum.

‘Yapabilir miyiz?’ diye başladığımız olay bu sene dokuzuncu ile sonlandı. İnşallah Allah bize onuncuyu, on birinciyi, on beşinciyi de yapmak nasip eder. Bugün burada arkadaşlarımız erkekliğe ilk adımlarını atacaklar. Pazartesiden itibaren anlaşmalı olduğumuz hastaneye gidip, Echomar Hastanesi orada sünnet olacaklar. Anlaşmalı olduğumuz eczanelerden de ilaçlarını alıp evlerinin yolunu tutacaklar. Her şeyin en iyisini almaya çalıştık, en güzelini almaya çalıştık. Çünkü onlara en güzelinin yakıştığını inanıyoruz arkadaşlarımız ile birlikte. Formalarını bile imzalattık getirdik buraya. Bir nebze sizinle birlikte olabildiysek, size güzel bir şeyler yaşatabildiysek ne mutlu bize. Hepinizden Allah razı olsun. Bugün erkekliğe ilk adımlarını atıyorlar. Yüce Mevla’m inşallah damatlıklarını da gösterir. Torunlarınızı sevmeyi de size gösterir.”  Dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık yaptığı konuşmasında; “Beşiktaş Taraftarları Derneği gerçekten bu Kdz. Ereğli’de örnek derneklerden bir tanesi. Birlik ve beraberliklerini hiç bozmuyorlar en çok dikkat ettiğim ve beğendiğim lokalde de beraberler, sokakta da beraberler, iyi günde kötü günde hep beraber olduklarına bende şahidim ve her zaman örnek gösteriyorum. Değerli hemşerilerim sizleri çok seviyoruz. Bugün hep beraber gönülden Beşiktaşlılar Derneğinin yapmış olduğu etkinlikleri yürekten destekliyoruz. Onları kutluyoruz. Bu evlatlarımıza bu ilk adımlarında erkekliğe gidişlerinde ki ilk adımlarında sağlık ve mutluluklar diliyoruz. Başarılı olmalarınız diliyoruz. Onların bütün ailelerini yürekten kutluyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Düzenlenen etkinliğe Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Belediye Meclis üyeleri, ilçe Emniyet Müdürü Ferdi Kuyu, Echomar Hastanesi  Başhekimi Nevzat Çimenoğlu, Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Timur Şen, davetliler, sünnet olan çocukların aileleri katıldı.

Etkinlik Kur’an-ı Kerim tilaveti, pasta kesimi ve sünnet çocuklarına bisikletlerinin takdim edilmesi ile sona erdi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2019, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48