Caner: “Sanayicisi, işadamı Zonguldakspor’a sahip çıkmalı”

Zonguldak Kömürspor Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Caner, sanayicilerin, iş adamlarının, maddi durumu iyi olanların, kentin çok önemli bir parçası olan Zonguldak Kömürspor’a sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.

Caner:  “Sanayicisi, işadamı Zonguldakspor’a sahip çıkmalı”
Zonguldak Kömürspor Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Caner, sanayicilerin, iş adamlarının, maddi durumu iyi olanların, kentin çok önemli bir parçası olan Zonguldak Kömürspor’a sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.

2014-2015 sezonunu Şekerspor’u 3-0 yenerek Spor Toto 3. Lig 1. Grup´ta sezonu üçüncü sırada sonlandıran Zonguldak Kömürspor, oynanacak olan play-off maçlarını kazanırsa bir üst lige çıkacak. Zonguldak Kömürspor Yönetim Kurulu Başkanı Av. Süleyman Caner ve teknik direktör Cahit Terzi, gazetecilere takımın son durumunu aktardı.CANER: FIRSATI ELİMİZDEN KAÇIRMAK İSTEMİYORUZ

Takımın geliri olmadan mücadelesini sürdürdüğünü ifade eden başkan Süleyman Caner, ilk play-off maçlarında motivasyonun çok önemli olduğunu belirterek, “2014-2015 sezonunu Allah’ın izniyle en son Şekerspor maçıyla tamamladık. Artık önümüzde play-off maçları kaldı. Ben iki sezondur söylüyorum, bu takımın bir geliri yok. Tamamen özveriyle, inançlı arkadaşlarla, inançlı bir ekiple bu noktalara geldik. Ama kentin daha duyarlı olmasını istiyoruz. Özellikle sanayicinin, iş adamlarından maddi durumu iyi olan arkadaşlardan kentin çok önemli bir parçası olan Zonguldak Kömürspor’a sahip çıkmaları gerektiğini vurguluyorum. Süre gittikçe azalıyor. Bu süre içerisinde acilen bir nakit girdisi bulmamız lazım. Bir havuz oluşturmamız lazım ki o havuzdan da çocuklara bir faydamız olsun. Takımın motivasyonu da daha iyi olsun. Amacımız ikinci lige bu kadar yaklaşmışken fırsatı elimizden kaçırmamamız lazım gelir. Kent olarak birliktelik sağlamak lazım gelir. Valimiz geçen sezon olduğu gibi bu sezon da öncülük yapıyor. Elinden geleni yapmaya çalışıyor. Sağ olsun, var olsun. Allah razı olsun. Diğer yardım eden kardeşlerimizden Allah razı olsun. Ama hala bizi duymayanları, duymak istemeyenlere sesleniyorum. Biz kimseye şu kadar para vereceksin diye asla bir şey söylemedik. İnsanların gücü oranında gönlünden ne koparsa o şekilde yardımcı olsunlar. Zonguldakspor’u el ele bir üst lige çıksın” ifadelerini kullandı.TERZİ: “KÖMÜRSPOR, ULUSAL MEDYADA MADENCİ TAKIMI OLARAK TEKRAR ANILDI”


Zonguldak Kömürspor Teknik Direktörü Cahit Terzi ise, 11 Mayıs 2015 günü İstanbul’a gideceklerini ifade etti. İstanbulspor ile oynanacak olan play-off maçı öncesinde 3-4 günlük kamp süreci geçireceklerini ifade eden Terzi, “3-4 gün bir yerde kamp yapmamız iyi olur. Hava değişikliği olur. Bu ekonomiyle ilgili bir şey. Yönetimin vereceği bir karar. Biz her ihtimali göze alarak hazırlıklarımıza devam ediyoruz. Ayın 11’ine kadar çalışacağız, 11’nden sonra da İstanbul’da da 2-3 günlük kamp süreci geçireceğiz. Şu an planlamamız bu şekilde. Bunlar oynanacak tek maçlar. Tek maçlar gerçekten çok zor maçlar. O gün mutlaka futbol şansı da olmalı. Tek maçlar biliyorsunuz çok kuvvetli takımların elendiği maçları biliyoruz. Onun için yüzde 50, yüzde 50 diyoruz. Oradan inşallah avantajlı bir skorla dönersek, burada oynayacağımız maç bize avantaj getirecektir. İlk maç çok önemli, çocuklar deplasmanda iyi oynuyorlar” dedi.“ÇITAYI YÜKSELTTİK”


7 sene sonra profesyonel lige çıktıklarını dile getiren Cahit Terzi, “İki senedir ilkleri yaşıyoruz. 7 sene üzerine play-off’tan şampiyon olarak çıktık. 3. Lig´in yeniden önümüzde bir hedef gördük. Zirveyi oynattık. Kimsenin umudu olmayan takımı şampiyonluğu oynattık. Çıtayı yükselttik. Tabii bu on senelik özlemi de bitirmek inşallah bize nasip olacak. Ben buna gerçekten yürekten inanıyorum. Basının desteğini asla unutamayız. Bunun yanında taraftarımızın büyük bir güç olduğunu, Türkiye’ye örnek bir taraftar grubunu oluşturduğumuz için gurur duyuyorum. Çünkü ulusal medyada taraftarımızla, takımımız gerçekten şehrin önüne geçti. Bütün ulusal televizyonlarda takımımız tanındı. Madenci takımı olarak tekrar anıldı. Yıllar sonra ulusal medyada Zonguldakspor konu edildi. Türkiye’nin en büyük yorumcuları, Şansal beyden Mustafa Denizli’ye kadar, Tümer Metin’e kadar herkesin gönlünde Zonguldakspor’un çıkması için programlarda konuştular. Bunlar bizim için onur ve gurur vericidir. Şehrimizi Türkiye genelinde ve dünyada tanıttığımız için bu konuda da çok mutluyuz. Zonguldakspor taraftarı iki seneye kadar kavgacı, olay çıkartan bir şehir olarak gözüküyordu. Biz bu imajı da sildik. Bu açıdan da ben gerçekten çok mutluyum. Taraftarımızla beraber güzel şeyler yaptık. Final maçlarında perşembe, pazartesi olması bizim için dezavantaj değil. Bizim için taraftarımız dükkanını da kapatır, ücretsiz izin de alır. İşten de kaçar, maçına gelir. Zonguldakspor’u yalnız bırakmaz. Taraftarımıza güveniyorum” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2015, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48