Engelli sporcular, spor salonu istiyor

Engelli sporcular, spor salonu istiyor

Engelli sporcular, spor salonu istiyor
Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı İsmail Korkut, Türkiye Oturarak Voleybol Liginde mücadele eden takımlarının hazırlıklarını yapacağı salonunun yetersiz olduğunu söyledi. 
Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı İsmail Korkut, Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar’la görüşerek, mevcut kapalı spor salonunun zeminin yenilenmesini talep ettiklerini söyledi.
Geçen yıl lige ilk defa katılmalarına rağmen 10 takım arasında ligi 6’ıncı sırada bitirdiklerini ifade eden Korkut, “Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) tarafından Türkiye’de ilk kez gecen yıl düzenlenen Oturarak Voleybol Ligine ilk defa katılmamıza rağmen oldukça başarılı bir sezon geçirdik. Bu yıl Kasım ayında başlaması düşünülen Lig öncesi transfer çalışmalarımız devam ediyor. Öncelikle ilçemizdeki ortopedi engelli arkadaşlarımızı tespit ederek onları spor yapmayı teşvik ediyoruz. Şayet bizim ulaşamadığımız engeli kardeşlerimiz varsa derneğimize ulaşarak bizimle iletişime geçebilirler. Kulüp olarak en büyük sorumuz antrenman yapabileceğimiz bir salonumuz olmayışıdır. Mevcut kapalı spor salonunu zemini oturarak voleybol oynamaya elverişli olmadığı için Ereğli İlçesine gitmek sorunda kalıyoruz. Bununla ilgi Kaymakamımız Altuğ Çağlar ile görüştük. Bize spor salonunun zemininde iliştirilme yapılması için yardımcı olacaklarını söyledi. Spora ve engellilere destek olan kaymakamımıza engelliler adına çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2016, 12:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48