Gazi Ateş, Engellileri Temsil Etmeye Gitti.

Gazi Ateş, Engellileri Temsil Etmeye Gitti.

Gazi Ateş, Engellileri Temsil Etmeye Gitti.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 29.si düzenlenecek Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışında engelli klasmanında, Gazi Recep Ateş gazileri temsil edecek.
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından 23 Temmuz 2017de 29uncu kez düzenlenecek olan yarışmaya 50 ülkeden bin 100ü yabancı, 2338 yarışmacı ile 17 engelli klasmanında Anadolu yakasında Kanlıcadan başlayarak, Avrupa yakasında Kuruçeşmede yarışı sonlandıracak. Zonguldak Alaplı İlçesi Aşağı Dağ doğumlu Gazi Recep Ateş, Anadolu yakasından Kanlıca 6,5 kilometrelik Boğaziçi Kıtalararası Yüzme yarışında kulaç atarak, Gazileri temsil edecek. 23 Temmuz 2017 Pazar günü İstanbul Boğazında gerçekleştirilecek. 2338 sağlam yüzücü ve 17 kişide engelli kategorisinde yarışacak.
Yüzmeyi çok sevdiğini ve yüzmenin hayatının bir parçası olduğunu söyleyen Gazi Recep Ateş, yarışmaya günde bir saat yüzerek hazırlandığını söyledi. Gazi Ateş, 1987 yılında askerde göreve giderken gazi oldum. 2010 yılından beri Türkiye Olimpiyat Komitesi düzenlediği Boğaziçi Yüzme yarışmalarına katılıyorum. Ayrıca Türkiye yüzme şampiyonasına katılıyorum. Üç seneden beri oturarak voleybol oynuyorum. Hedefim, 23 Temmuzda düzenlenecek Boğaziçi yüzme yarışmalarına katılarak altın madalya kazanmak diye konuştu.
Yüzme merakı 5 yaşında başladı
Yüzme merakının 5 yaşında başladığını ifade eden Gazi Recep Ateş, 5 yaşında yüzmeyi öğrendim. Askerde ise balık adam olarak görev yaptım. Doğuştan beri gelen bir yüzme yeteneğim var, hedefim de bu sene Boğaziçi yüzme yarışmalarında altın madalya kazanmak. Ayrıca şimdiden kendimi fok gibi hissediyorum. Foklar karada yürüyemiyorlar ben de karada yürüyemiyorum ama denize girdiğimde herkes bana hayran kalıyor, bundan dolayı da çok mutluyum. Ayrıca Türkiye Olimpiyat Komitesinden şu an voleyboldan 4, yüzmeden 2 madalyam var diye konuştu.

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48