İTFAİYE KUPA İLE GELDİ

İTFAİYE KUPA İLE GELDİ

gundemeregli.com-Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen “Ayakkabı Fırlatma Oyunları”nda 2.lik kupası alan Ereğli İtfaiye Müdürlüğü ekipleri Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ı makamında ziyaret etti.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın çok iyi dostu olduğunu ifade eden ÇankayaBelediye BaşkanıBülent Tanık Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ile yakından ilgilenerek Başkan Posbıyık’a ve Ereğli halkına sevgi ve saygılarını iletti.

Başkan Posbıyık İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin İtfaiye işlerindeki başarıları ile kalmayıp Sosyal çalışmaları ile de üstün başarı sergilediklerini ifade ederek, 2.lik kupasını alan ekibi kutladı.

YARIŞMALAR NASIL BAŞLAMIŞTI

Oyunların esin kaynağının Irak´ta bir gazetecininABDBaşkanı Bush´a ayakkabı fırlatması olduğunu söyleyenÇankayaBelediye BaşkanıBülent Tanık, Zarar vermekten öte, bir tepkiyi ortaya koymak için gerçekleştirilen bu eylemi günlük yaşamda bir eğlenceye dönüştürdük. Dileğim, mizah boyutu da olan bu oyunların mahalle aralarında, parklarda unutulmaya yüz tutmuş geleneksel sokak oyunlarımızla birlikte oynanmaya başlaması şeklinde konuştu.

Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Spor ve Sosyal Tesisleri´nde gerçekleştirilen 2. Ayakkabı Fırlatma Oyunları finalinde Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri 2.lik kupasını aldı.

YeşilözBelediyesi´nin 1.´lik kupasını kaldırdığı oyunların finalinde, Kdz. Ereğli Belediyesi 2.lik kupasını kaldırdı.

Çankaya Belediyesi Kültür Sosyal İşler müdürlüğü,KonyaİmrenlerBelediyesi,EskişehirTepebaşıBelediyesi,Çankaya BelediyesiKadın Temizlik İşçileri,Çankaya BelediyesiHoy- Tur Halk Dansları Topluluğu,Çankaya BelediyesiEşli Danslar Topluluğu ÇABEDT,İzmirSeferihisarBelediyesi,ZonguldakKaradeniz Ereğli Belediyesi,Kalecik,HaymanaBalçıkhisarBelediyesi,GüdülYeşilözveİzmirKonak Belediyesi ekiplerinin son güne kaldığı yarışmaların ardından finallere geçildi.YeşilözBelediyesi´nin 6 puanla 1. olduğu yarışmalarda,KaradenizEreğlisi 2.,Seferihisar3. olurkenTepebaşı3 puanla dördüncü oldu.

Takımların kupalarınıBalçıkhisarBelediye BaşkanıHacı ÖzkanveSarıyarBelediye BaşkanıHalil Ünsal´la birlikte verenÇankayaBelediye BaşkanıBülent Tanık, önümüzdeki sene çok daha geniş katılımlı bir organizasyonda buluşmak dileğiyle konuklarını uğurladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2013, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48