KADIN FUTBOL TAKIMIYLA MORAL BULUŞMASI

KADIN FUTBOL TAKIMIYLA MORAL BULUŞMASI

KADIN FUTBOL TAKIMIYLA MORAL BULUŞMASI

 Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Kdz. Ereğli Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Posbıyık, Kadınlar Birinci Futbol Ligi’nde mücadele eden Kdz. Ereğli Belediyespor Kadın Futbol takımı ile bir araya gelerek yeni sezon öncesi başarılar diledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve Kdz. Ereğli Belediyespor Kulüp Başkanı Halil Posbıyık eşi Neriman Posbıyık ile Kadınlar Birinci Futbol Ligi’nde mücadele eden ve 20 Ekim Pazar günü deplasmanda Fomget Gençlik ve Spor ile yapacağı maç ile sezona başlayacak olan Kdz. Ereğli Belediyespor Kadın Futbol takımı ve teknik ekip ile bir araya geldi. Posbıyık Manzara Kafe’deki buluşmada takıma yeni sezon öncesi başarılar diledi.

HERŞEY ŞALVARSPOR- ALYAZMALISPOR İLE BAŞLADI

2005 yılında Şalvarspor –Alyazmalıspor maçı ile başlayan Kadın Futbolu serüveninde Türkiye’de Kadın Futbolunun kurulmasında ve gelişmesinde verdiği katkıyı devam ettireceğini belirten Başkan Posbıyık, “Kadın Futbol takımımızın bu noktaya gelmesinde alın terimiz var. Kadın futbolunun gelişmesinde de takımımız öncülük etti” dedi.

34 SPORCUMUZ MİLLİ FORMAYI GİYDİ

Posbıyık şunları söyledi: “2005 yılında Şalvarspor Alyazmalıspor ile başlayan bu yolculukta bugüne kadar 34 sporcumuz milli formayı giymiş. Şu an çeşitli takımlarda oynayan sporcularımız var. Ece Türkoğlu kızımız Çayırlı Köyü’nde doğup büyüdü. Kulübümüze kattık başarılar elde ettik. Bugün Amerika’da hem futbol oynuyor hem eğitimini sürdürüyor. Bazıları milli sporcu olmasının da avantajıyla beden eğitimi öğretmeni oldu. Ebrular, Bernalar nice kızlarımızın gelişmesinde kulübümüzün emeği var. Ben onların başarılarıyla gurur duyuyorum. Kız futbol takımının bende çok özel bir yeri var. Takımımızın hak ettiği değeri bulması için elimizden geleni yapıyoruz.  Disiplinli bir şekilde çalışmanızı ve sahada mücadele etmenizi istiyoruz. Bunu hem takımınız hem de kendiniz için yapmalısınız. Her zaman bir hedefiniz olsun isterim.  Yapamasanız bile her zaman hedefiniz olsun. Yeni oluşum içeresine giren genç bir ekipsiniz. Disiplinli şekilde çalışmaya devam etmenizi istiyorum. Sizlere yeni sezonda başarılar diliyorum.”

Başkan Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık futbolculara başarılar dileyerek Ankara’ya yolcu etti.

Gündem

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48