Milli boksör Aygün, Dünya Şampiyonasına hazırlanıyor

Milli boksör Aygün, Dünya Şampiyonasına hazırlanıyor

Milli boksör Aygün, Dünya Şampiyonasına hazırlanıyor

MİLLİ boksör Birol Aygün, wild card (özel davetiye) ile katılacağı Almanyada düzenlenecek Dünya Boks Şampiyonasına Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü salonunda hazırlanıyor.
Milli boksörler Birol Aygün ve Muhammet Ünlü, Hamburgda 25 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında 80 ülkeden 260 sporcunun katılımıyla düzenlenecek Dünya Boks Şampiyonasında Türkiyeyi temsil edecek. Aygün, şampiyonaya memleketi Zonguldakta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait spor solununda antrenör İshak Tiryaki ile hazırlanıyor. Aygün, geçen ay Avrupa Boks Konfederasyonu tarafından Ukraynada düzenlenen organizasyonda 75 kiloda ilk rakibini yendikten sonra ikinci maçında Macaristanlı rakibine karşı baştan sona üstün oynamasına rağmen hakem kararı ile mağlup olmuştu
HAKKIMIZ OLANI ALDIK
Antrenör İshak Tiryaki, Dünya Şampiyonasına davet edilmelerinin kendileri için sürpriz olduğunu ifade ederek, Türkiyede ilk defa böyle bir şey oldu. Hakkettiğimiz vizeyi aldık. Bizim hedefimiz olimpiyata katılabilmek. Onun için çok çalışacağız. 4 yıldır koyduğumuz hedef olimpiyattır. Şimdi Dünya Şampiyonasına katılacağız. Tabii oradan da madalya ile dönmek istiyoruz. İnşallah bunu başaracağız. Günde 2 antrenman yapıyoruz. Kondisyon ve taktik ağırlıklı çalışıyoruz. Kastamonuda kampa gireceğiz. Sonra Samsunda bir turnuvaya katılacağız. Ardından yurt dışında kampa gireceğiz. dedi.
Tiryaki, kısıtlı imkanlarla şampiyonaya hazırlandıklarını da söyleyerek şöyle konuştu:
Boks malzemelerini bir iş adamı aldı. Burada 20-30 öğrencinin arasında çalışıyoruz. Ödenek ve yer yetersizliği var. Yeni spor salonu inşaatı yapılıyor. Orası bitene kadar burada çalışmak zorundayız.
HEDEFİM MİLLİ MARŞIMIZI OKUTMAK
Milli boksör Birol Aygün de 2009 yılında 3üncü Ligde mücadele eden futbol takımı Kilimli Belediyespor ile profesyonel sözleşme imzalamak üzereyken antrenörü İshak Tiryakinin yönlendirmesiyle boksa başladığını ve önemli başarıları olduğunu söyleyerek, 7 yıldır boks ile uğraşıyorum. Hocamın sayesinde bugünlere geldim. Büyükler kategorisinde ilk yılımda madalyalar gördük, Avrupa gördük. Nasipte dünya şampiyonluğu varmış. Şimdi ona hazırlanıyoruz. Allahın izniyle oradan da güzel bir sonuçla dönmeyi nasip ediyoruz. Avrupada maçımızı milyonlar izledi gördü. Hiçbir şey olmaz dendi. Sonra federasyonumuzun girişimleri sonucu güzel gelişmeler oldu. Hakkımız olanı aldığımıza inanıyorum. İnşallah madalyamızı da alıp döneceğiz ülkemize. Hedefim orada milli marşımızı okutmak.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 07:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48