Milli takım kampına seçilmenin heyecanını yaşıyor

Milli takım kampına seçilmenin heyecanını yaşıyor

Milli takım kampına seçilmenin heyecanını yaşıyor
 Zonguldak’ta 18 yaşındaki hokeyci Mehmet Bankoğlu, Milli Takım kampına seçilmenin heyecanını yaşıyor. Günde iki kez idman yapan Bankoğlu, hedefinin Milli Takım’da yükselmek olduğunu ifade etti. 
Fener Anadolu Lisesi’nden mezun olan 18 yaşındaki çim hokeyi oyuncusu Mehmet Bankoğlu, Mili Takım Kampı’na seçilmenin heyecanını yaşıyor. Fener Sahası’nda günde iki kez idman yapan Bankoğlu, Milli Takım’a seçilmesinde gayretleri olan okul öğretmenine de teşekkür etti.
Okul döneminde sıklıkla okuldan kaçarak idman yaptığını ifade eden Mehmet Bankoğlu, azmi ve çabasının ardından hedefine ulaştığını belirtti. Ailesinin de kendisini her zaman desteklediğini belirten Bankoğlu, şunları söyledi:
“9. sınıfta Fener Anadolu Lisesi’ni tercih etmiştim. Oradaki öğretmenim beni bu spora başlattı. Bizimle ilgilendi sağolsun. Daha önce milli takımla ilgili hayal kuruyorduk. O yüzden çalışıyorduk. Sevinçliyim. Mutluluk yaşıyorum. 4 yıldır hokey oynuyorum. 4 yılda bu yola kısmetmiş. 29 Mayıs 2016 günü Süper Lig’de oynadık. Orada beni beğendiler. Hocamın da desteği ile 18 Yaş Milli Takım kampına seçildim. 9. sınıfta bir ara devamsızlıktan kalıyordum. Sürekli okuldan öğlen paydosundan sonra kaçıyordum idman yapmaya geliyordum. 10. sınıfta da aynı şekilde, sürekli devamsızlığım vardı. Çoğu kişi idmandan kaçıyordu, ben ve bir arkadaşım hep idman yapıyorduk. İki kişi sıklıkla iki saat, üç saat idman yapıyorduk. Milli Takım kampına seçildiğim için her gün sabah ve akşam olmak üzere çift idman yapıyorum. Ailem beni hep spor konusunda desteklemişti.”
Mehmet Bankoğlu, bir sonraki hedefinin ise 18 yaş kategorisinde kendisini ispatlayarak ileri ki yaş kategorilerinde yine Milli Takım’a seçilmek olduğunu ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48