Oturarak Voleybol Ligi´nin ikinci etabı Alaplı´da yapılacak

Oturarak Voleybol Ligi´nin ikinci etabı Alaplı´da yapılacak

Oturarak Voleybol Ligi´nin ikinci etabı Alaplı´da yapılacak
İkinci etap müsabakaları 16-17-18 tarihlerinde Zonguldak Alaplı ilçesinde yapılacak. 
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Oturarak Voleybol Ligi’nin (paravolley) ikinci etap müsabakaları 16-17-18 tarihlerinde Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde gerçekleştirilecek.
Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı İsmail Korkut, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Oturarak Voleybol Ligi ikinci etap müsabakaları Alaplıda yapılacağını açıklayan Korkut , Oturarak Voleybol Ligi (paravolley) ilk etap müsabakaları 16-17-18 tarihleri arasında Karabükte başlayacağını söyledi.
Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı İsmail Korkut, yaptığı açıklamasında şöyle dedi:
Oturarak Voleybol Türkiye birinci ligi fikstürü belli oldu. Buna göre ilk etap maçları 16-18 Şubat tarihleri arasında Karabükte oynanacak. İkinci etap maçları ise İlçemizde 17-19 tarihleri arasından oynanacak. İki gurupta ilk ikiye giren dört takım Adana Nisan ayında oynanacak dörtlü finallere kalacak. Tabi bizim hedefimiz bu dört takım arasında yer alıp finallere kalmaktır.Antrenmanlarımızda bu doğrultuda sürüyor. Oturarak voleybol liginin ikinci etap maçları İlçemizde oynanmasından dolayı çok mutlu olduk. Bu İlçemizin için bir şans olduğunu düşünüyorum. Federasyonumuzdan bize böyle bir teklif geldiğinde İl ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğümüz ve İlçe Kaymamamızla görüşerek İlçemizde oynanmasına onay verdik. Aslında burada spor salonu sıkıntımız var. Salonumuz engelliler için yeterli değil.Turnuva gününe kadar salonda düzenlemeler yapılarak yetişeceğini düşünüyoruz. Engeliler olarak ilgili kurumların bu konuya hassasiyet göstereceklerine yürekten inanıyoruz. Türkiyenin farklı illerinden engelli sporcularımız İlçemize gelerek spor yapmanın yanı sıra İlçemizin güzelliklerini de görecekler. Onları en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Salonumuz inşallah Mart ayına kadar hazır hale gelecek. Gelmediği taktirde ikinci bir alternatifimiz olacak.
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2017, 06:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48