Spor branşlarına malzeme desteği

Spor branşlarına malzeme desteği

Spor branşlarına malzeme desteği

Zonguldak Valiliği önderliğinde, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu girişimleri ile İl Özel İdaresi destekleriyle 142 futbol ve salon branşlarına 300 bin TL'lik malzeme desteği yapıldı. Yapılan malzeme desteği dün Fener'de bulunan sporcu farbikasında kulüplere teslim edildi.
Malzeme törenine, Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Emniyet Müdürü Metin Turanlı, Milli Eğitim Müdürü Murat Kapıcı, İl Jandarma Komutanı Albay Gönen Süslü, Tugay Komutanı  Ayhan Kafalı, Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir,İl Genel Meclis Başkanı Nejdet Karaveli, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş, Ak Parti İl Başkanı Zeki Tosun, İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç,Saha Komiserleri Derneği Başkanı Bülent Tuna ve kulüpler katıldı.
Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakn Yüksel, malzeme desteklerinin devam edeceğini söyleyerek, ''Her yıl olduğu gibi Valiliğimizin Özel İdaresi bütçesiyle malzemelerimizin töreni yapılıyor. Başta Sayın Valimiz olmak üzere İl Özel İdaresi Genel Sekreteri, İl Genel Meclis Başkanımız, birlikte bu konuda destek verdiler. Malzemelerimizle amatör spora destek verdiler. Geçtiğimiz yıl 102 kulümüz varken bu yıl 142 amatör spor kulübümüz oldu. Her geçen gün artıyor. Gençlik Spor Bakanlığımızın tesis girişimleri de her geçen gün artmakta. Bunu en güzel şekilde kullanmak için amatör spora destek veriyoruz. İnşallah bu destekler artarak devam edecek''diye konuştu.
Ardından Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Kemal Demir ise malzeme destekleri için İl Özel İdaresine teşekkür ederek, ellerinden geldiğince bu desteklerin devamı için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi. 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER