Taraftarlar Karanfil dağıttı

Kdz.Ereğli Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik gerçekleştirdi.

Taraftarlar Karanfil dağıttı

Kdz. Ereğli Fenerbahçe Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde bu yıl da kadınlara 1907 adet karanfil dağıtarak kutladı.

Kdz.Ereğli Fenerbahçe Şube Dernek Yönetim Kurulu üyesi Kamuran Ayyıldız, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü basın açıklamasında;

‘’Öncelikle dün 8 Mart Kadınlar Günü etkinliği için Bursa - Ankara yolunda elim bir kaza sonucu hayatlarını kaybeden Türk Metal Sendikası üyesi emekçi kadınlarımızın acısı bizleri derinden yaralamıştır. Kazada yaralananlara acil şifalar hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar dileriz.

Sosyal ve çalışma yaşamının içinde olan kadınlarımızın yaşam ve sosyal güvencesinin sağlandığı sömürülmediği şiddetten uzak bir dünyada yaşaması dileğiyle Emekçi Kadınlarımızın bu özel gününü kutlarız.’’ İfadelerini kullandı. 

Zonguldakın Ereğli ilçesi Beşiktaş Taraftarları Derneği yönetimi ve üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla kadınlara karanfil dağıtımı gerçekleştirdi.

Beşiktaş Taraftarları Derneği yönetimi 8 Mart Dünya kadınlar günü dolayısıyla Adliye, Vergi dairesi, Bankalar, okullar ve İlçe emniyet müdürlüğünü ziyaret ederek,  kadınlara karanfil hediye etti.  Karanfil dağıtımı ile ilgili olarak açıklamada bulunan Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Tarkan Adik, kadınların baş tacı olduğunu kadına karşı gerçekleştirilen şiddet olaylarına da en büyük yaptırımın yapılması gerektiğini söyledi.  Adik konuşmasında şöyle devam etti: Bugün Dünya 8 Mart Kadınlar Günü. Kadınlar çiçektir. Kadınlar fidandır. Onlar bizim ailemizin baş tacıdır. Bu nedenle her sene karanfil dağıtımını bu sene de bütün dernek yönetimimiz ve üyelerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Fazla diyecek bir şey yok. Her alanda onları koruyup kollamamız lazım. Onlar bizim başımızın tacı. Kadına şiddet olayında en büyük yaptırımın yapılmasını ve bu işlerin artık Türkiyede son bulmasını istiyoruz. Çünkü onlar her şeyin en güzeline layıklar dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48