Türkiye 3. Muay Thai Gençlik Kupası.

Türkiye 3. Muay Thai Gençlik Kupası.

Türkiye 3. Muay Thai Gençlik Kupası.

 

DÜZCE - Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Muay Thai Federasyonu tarafından Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Gölbaşı Özel Harekat Merkezine düzenlenen saldırıda şehit olan 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysanın adına düzenlenen 3. Muay Thai Gençlik Kupası Düzcede gerçekleştirildi.

Anıtpark Meydanında kurulan ringde, gençler ve büyükler kategorilerinde kilolarına göre yarışan 32 sporcu, birinciliği elde etmek için ter döktü.

Türkiye Muay Thai Federasyonu Başkanı Halil Durna, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiyenin 15 Temmuzda çok kötü bir olayla karşılaştığını söyledi.

Hiç umulmadık bir yerde, ülkenin ekmeğini yiyen insanların darbe teşebbüsünde bulunduğunu aktaran Durna, şöyle konuştu:

Ülkemizi bölmek ve kaos oluşturmak isteyenlerle karşılaştık. El birliği ile bu işin üstesinden geldik ama 250 şehit verdik. Bir şehidimiz de Özel Harekat Merkezine düzenlenen saldırıda şehit olan 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan. Bizler de Türkiye genelinde şehitlerimiz adına şampiyonalar düzenliyoruz. Bu akşam da güzel maçlar ve güzel bir kalabalık var.

Türkiyede muay thai sporuna olan ilginin her geçen gün arttığını kaydeden Halil Durna, Federasyonumuzun kurulmasının üzerinden 14 yıl geçti ama çok hızlı ilerledik. Şu an 100 bin lisanslı sporcumuz var. Dünyada da çok iyi bir noktadayız. Daha iyi yerlere gelmek için çalışmalarımız da çok hızlı ilerliyor. diye konuştu.

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

haber

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2017, 20:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48