Türkoğlu; ´´ Amacımız öncelikle gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ´´

Anadolu Gençlik Derneği Alaplı Şubesi ilçedeki gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve sağlıklı yetişmelerini sağlamak amacıyla spor faaliyetlerinde bulunurken, milli ve manevi değerlere sahip çıkmaları içinde sohbet programları düzenliyor.

Türkoğlu; ´´ Amacımız öncelikle gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ´´


Anadolu Gençlik Derneği Alaplı Şubesi ilçedekigençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve sağlıklı yetişmelerini sağlamakamacıyla spor faaliyetlerinde bulunurken, milli ve manevi değerlere sahip çıkmaları içinde sohbet programlarıdüzenliyor.

Anadolu Gençlik Derneği Alaplı Şube BaşkanıRıdvan Türkoğlu, amaçlarının öncelikle gençleri kötü alışkanlıklardan korumak,sağlıklı yetişmelerini,  milli ve manevideğerlere sahip çıkmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Bu anlamda gençlere yönelik spor faaliyetlerininyanı sıra sohbet toplantıları düzenlediklerini belirten Türkoğlu, şunlarıkaydetti: “ Anadolu’nunbağrından çıkmış bir gençlik teşkilatıyız. Anadolu Gençlik Derneği GenelMerkezi Ankara´da bulunan 81 İlimizde 900 Üzerinde İlçe ve beldelerdehizmetlerine devam ediyor. Aynı zamanda Avrupa´nın birçok ülkesinde hizmetveren dünyanın da en büyük gençlik organizasyonudur. Adımız gençlik, Anadolu’nunbağrından çıkmış bir gençlik teşkilatıyız. Gençlik yarınlarımızın güvencesi nedemişlerdi’ Bir yılını düşünen buğday eksin, on yılını düşünen ağaç diksin,yüzyılları düşünen de gençlik yetiştirsin’. İnsanın en hayırlısı insanlarafaydalı olanlardır.

Alaplı Anadolu Gençlik Derneği yönetim kuruluüyesi arkadaşlarımızla beraber yola çıktık. Çağını ülkesini ve dinini en iyibir şekilde bilen bir gençlik için çabalıyoruz. Şuurlu milli ve manevideğerlerine bağlı kalan ahlaklı ve imanlı bir Gençliğin başı dik alnı secdedebir gençliğin yetişmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

İyi yetiştirilmiş nesiller, hayatmücadelelerinde karşılarına çıkan her engeli göğüsleyebilecek, maddi-manevi herçeşit zorluğu yenebilecek ve hiç bir zaman ümitsizliğe düşmeyecektir. Böyle birşuurdan mahrum talihsizler ise, manevi olarak karamsar bir hayat geçirecek,sonra da sefaletin kuduz dişleri arasında kaybolup gideceklerdir. Bilinçli herMüslüman bunu engelleme çabasında olmalı gençlerin yetiştirilmesine önemgöstermeli ve böylece 21. asırda -Allah’ın izniyle şahit olacağımız- İslâm’ınyeniden dirilişine katkıda bulunmalıdır. Muhakkak ki İslâm’ın Âhirzaman’dayeniden dirilişi sahabe misali bir neslin ve kadronun varlığıyla mümkünolacaktır. Ve bu kadro genç bir kuşaktan oluşacaktır.

Ülkemizde artış gösteren malum hadiseleryıllardır haykırdığımız bir gerçeği ortaya koyuyor. Bunun için önce ahlak vemaneviyat derslerimize ağırlık veriyoruz. Başka deyişle ifsada karşı ıslahçalışması yapıyoruz. İnsanların en hayırlısı insanlara faydalıolandır düsturu ile çalışmalarımıza devam ediyoruz” 

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2016, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48