Z.E.S. şampiyonluğa koşuyor

Karadeniz Ereğli 2. Amatör Küme U-19 Liginde 6.hafta maçları oynandı.Oynanan müsabakalarda Zonguldak Ereğlispor-Gülüç Belediyespor karşılaşması tam bir futbol şöleni şeklinde geçti.

Z.E.S. şampiyonluğa koşuyor

Karadeniz Ereğli 2. Amatör Küme U-19 Liginde 6.hafta maçları oynandı.Oynanan müsabakalarda Zonguldak Ereğlispor-Gülüç Belediyespor karşılaşması tam bir futbol şöleni şeklinde geçti.


Maça çok hızlı başlayan Zonguldak Ereğlispor, kaleci Abdullahın uzun attığı degaj sonrasında topla buluşan Durmuş Zonguldak Ereğlisporu 1-0 üstünlüğe taşıdı. Zonguldak Ereğlispor futbolcuları Gülüç Belediyesporun yaptığı preslere sakin kalıp seri pas yaparak Gülüç Belediyesporlu futbolcuları daha maçın başında yormaya başladı. Rakip takımın kalesini abluka altına alan Zonguldak Ereğlispor futbolcuları Mert Candan ile yaptığı verkaç sonrası ceza sahasına giren Doğukanın uzak direğe şık vuruşuyla skoru 2-0 getirdi. Golden sonrada Gülüç Belediyespor kalesine yaptıkları  şık paslar sonucunda akın akın hucum yapan Zonguldak Ereğlispor Mert Candan ile skoru 3-0 yaptı. Golden sonra Zonguldak Ereğlispor, yaptıkları paslarla adeta izleyenleri mest edecek futbol izlettiler. İlk yarı 3-0 tamamlandı


İkinci yarıya da hızlı başlayan Zonguldak Ereğlispor bulduğu fırsatları değerlendiremeyince Gülüç Belediyespor futbolcusu Cenkin 2 karambolde önüne düştüğü iki top sonucu skoru bir anda 3-2 getirdi. Gülüç Belediyesporun attığı gollere Zonguldak Ereğlispordan Durmuşun cevabı gecikmedi skoru 4-2 ye getirdi. Bu kez de Gülüç Belediyespor, attığı üst üste çalımlarla Emre ile skoru 4-3 yaparak maça tekrar ortak oldu.


Maçta başka gol olmayınca Zonguldak Ereğlispor maçı 4-3 kazandı ve 6.maçından da galibiyetle ayrılıp puanını 18 yaptı. Gülüç Belediyespor ise 1 maç eksikle 6 puanda kaldı.


İlk 11 oyuncularında ki tüm oyuncuları 19 yaşından küçük olan Zonguldak Ereğlispor futbolcuları oynadıkları futbolla üst düzey ligde ki  takımlarda çok rahatlıkla oynayabileceklerinin sinyalini şimdiden veriyorlar.


Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2016, 06:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48