Zonguldakspor'da olayın aslı netleşti

Zonguldakspor'da olayın aslı netleşti

Zonguldakspor'da olayın aslı netleşti

TFF İkinci Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Zonguldak Kömürspor’da futbolcular alacakları ödenmediği için  geçtiğimiz hafta şehre geç gelmişlerdi. Bu gelişme üzerine yoğun  girişimlerde bulunan Zonguldak Kömürspor yönetimi  kendi arasında kaynak oluşturup  futbolcuların hesabına bir miktar para yatırıldığını  açıklamıştı.  Ancak hafta sonunda oynanan  Manisa FK maçından sonra  futbolcular kuruş para almadıklarını   söylediler.  

Olayın aslı  netleşmeye başladı. Zonguldak Kömürspor yönetiminin, futbolcuların hesabına   ödeme yapmak  üzere Banka’ya yaklaşık 200 bin TL para yatırdığı, bu paranın  yaklaşık 140 bin TL. lik kısmı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından stadyum kırası  olarak  bloke edildiği, bu nedenle futbolculara ödeme yapılamadığı öğrenildi.  

Zonguldak Kömürspor Kulüp Başkanı  Süleyman Caner,  yaptığı açıklamada şunları söyledi,” Futbolculamıza ödeme yapmak üzere yönetim kurulu arkadaşlarımızla bir miktar bütçe oluşturduk.  Ödeme yapacağımız basına da yansıdı.  Ancak hiç ummadığımız ve beklemediğimiz şok bir gelişme yaşadık. Bankada paramızın bir kısmına  stad kirası olarak bloke koydurmuşlar. Bu sıkıntıyı aşmaya çalışıyoruz.  Stad kirasını  sezon sonu da öderdik. Ama  icra  koydurmuşlar . Biz yönetim kurulu olarak elimizden geleni yapıyoruz. Hiçbir destek görmememize rağmen kendi şansı gayretlerimizle  bir şeyler yapıyoruz.  İnşallah  hafta içi sıkıntıyı aşıp futbolcularımızın parasının bir kısmını ödeyeceğiz.” Dedi
 

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2020, 21:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48