1 Temmuz Cuma günü açılıyor

1 Temmuz Cuma günü açılıyor

1 Temmuz Cuma günü açılıyor
Zonguldakın tek mavi bayraklı plajı olan Kapuz plajı dinlenme tesisleri, 1 Temmuz Cuma günü halkın hizmetine açılacak. 
Zonguldak Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı ve kentin tek mavi bayraklı plajı olan Kapuz plajı dinlenme tesisleri yeni sezonun açılışını bekliyor. Kapuz Plajı sorumlusu Abdullah Bakır, Kapuz Plajının son hazırlıklarının tamamlandığını ve 1 Temmuz Cuma günü halkın hizmetine açmayı planladıklarını söyledi. Boğulmalara karşı önlemlerin alınacağını da söyleyen Bakır, “2 aydır hazırlıklarımızı yapıyoruz. Bu sene tekrar mavi bayrağı almaya hak kazandık. Geçen yıl almıştık. İlk senemizde mavi bayrak çevre ödülünü aldık. Plaj Amiri Hayri Topçu ile Antalya’ya sunum yapmak üzere davet edildik. Bizde Zonguldak’ı temsil etmek adına gururla gittik. Hem Zonguldak’ı hem de Kapuz Plajını anlattık ve çok beğenildi. Bu sene için tekrar başvurduk Türkiye jürisinden Ocak ayında geçti mayıs ayında da Avrupa jürisinden geçti ve mavi bayrağımızı bu senede aldık. Burada her sene farklı bir çalışma yapıyoruz. Bu sene de engellilerimizin rahatça denize girebilmesi için bir tane cankurtaran görevlendirdik. Son hazırlıklarımızı yaptık inşallah 1 Temmuz Cuma günü buranın sezon açılışını yapacağız. Buranın yapımında emeği geçen başta belediye başkanımız Muharrem Akdemir olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Ramazan ayında plajın özellikle öğleden sonra kalabalık olduğunu ifade eden Kapuz plajı Amiri Hayri Topçuoğlu, “Ramazan ayında genelde öğleden sonra kalabalık oluyor. Özellikle akşamları halkımızın iftar açabilmeleri ve denize girebilmeleri için ışıklar taktık. Bu senede 10 kişilik cankurtaran ekibimizle Zonguldak halkına en iyi hizmeti verebilmek için buradayız” diye konuştu.
Öte yandan Zonguldaklı vatandaşlar Kapuz Plajının açılmasını beklemeden denize akın etmeye başladı. Nem oranının yaklaşık yüzde 85’lere ulaştığı Zonguldak’ta, plajlardaki kalabalık renkli görüntülere sahne oldu.
Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2016, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48