100 yıllık taş değirmen kullanılmaz hale geldi

Alaplı´da etkili olan sağanak yağmur, 100 yıllık su değirmenini kullanılmaz hale getirdi.

100 yıllık taş değirmen kullanılmaz hale geldi

Zonguldak´ın Alaplı ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Temel Demircan’a ait 100 yıllık su değirmeni selden zarar gördü.

Edinilen bilgiye göre olay Alaplı ilçesine bağlı Hasanlı Köyü ve Çamcılar Köyü arasındaki köy yolunda meydana geldi. Temel Demircan’a ait 100 yıllık su değirmeni yoldaki menfezlerin tıkanması sonucu su altında kaldı. Bu arada menfezlerin tıkanması sonucu yol çökerken, değirmen altındaki mısır tarlası da zarar gördü.

Alaplı Hasanlı Köyü Muhtarı Recep Tufan, sağanak yağış nedeniyle Hasanlı Köyü ve Çamcılar Köyü arasında bulunan 100 yıl değirmenin menfezlerin tıkanması sonucu su altında kalarak zarar gördüğünü belirterek, “İlçemizde yaşanan sağanak yağış nedeniyle yoldaki menfezler çöplerin gelişi güzel atılması sonucu tıkandı. Tıkanan menfezleri aşan sular ise 100 yıl değirmeni sular altında bıraktı. Durumu öğrenir öğrenmez hemen Alaplı Kaymakamımız Altuğ Çağları aradım. Sağ olsunlar hemen müdahale edip yolu trafiğe açtık. Bu değirmen 100 yıllık değirmen burada mısır ve buğday unu yapılır. İnşallah gerekli çalışmaları yaparak değirmenimizi yeniden faaliyete geçireceğiz. Ayrıca yol altındaki mısır tarlaları da zarar gördü” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2015, 06:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48