4 çocuğunu üniversitede okutan baba 60 yaşında sınava girdi

Zonguldak´ın Ereğli ilçesinde 4 çocuğunu üniversitede okutan baba 60 yaşında Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı´na (YGS) girdi.

4 çocuğunu üniversitede okutan baba 60 yaşında sınava girdi
Zonguldak´ın Ereğli ilçesinde 4 çocuğunu üniversitede okutan baba 60 yaşında Yüksek Öğrenime Geçiş Sınavı´na (YGS) girdi. 
Kdz. Ereğli ilçesinde arıcılık yaparak geçimi sağlayan Selahattin Güney, 60 yaşında YGS´ye girdi. Kdz. Ereğli Anadolu Ticaret Meslek Lisesi´nde sınava giren Güney, hedefinin veterinerlik bölümünü kazanmak olduğunu söyledi. Lise eğitimini de dışarıdan okuyarak tamamlayan Güney, gençliğinde maddi imkansızlıklar nedeniyle okuyamadığını, 4 kızını okuttuktan sonra sıranın ancak kendisine geldiğini dile getirdi. 
Güney, Bir ay önce 60´ıncı yaş günümü kutladım. Kızlarım üniversite sınavına girmemi söylediler. Maalesef gençliğimizde paramız yoktu, okuyamadık. Evlendikten sonra çoluk çocuğu okuttuk. Şimdi de sıra bana geldi galiba. Bugün sınava giren bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum. Umarım herkes istediğine sahip olur. Benim de hedefim öncelikli olarak veterinerlik, sonra biyoloji ya da kimya. Allah herkese gönlüne göre versin. ´Sınava nasıl hazırlandın?´ derseniz, hayatımız zaten sınav. Ben lise eğitimimi de dışarıdan bitirdim. Hiç ders çalışmadım. Meraklı birisi olduğum için, kendi bilgilerimle bunu başardım. Üniversitede okuyan çocuklarımın yardımı ile bu sınava hazırlandım. Önemli olan hayallerin büyüklüğü, sınav soruları kendiliğinden zaten gelir. 3 hedefimden birisi mutlaka olacak. Ömür yeterse 5 yıl sonra görüşürüz dedi.
4 kız babası olduğunu belirten Güney, hepsinin de üniversiteyi okuduğunu, en küçük kızının İspanya´da Uluslararası Yüksek Yöneticilik üzerine lisans eğitimine devam ettiğini söyledi.
Kdz. Ereğli ilçesinde öğrencilerin polis ekipleri ile okul görevlilerinin kontrolünde sınava girerken aileleri de okul bahçesinde dua etti ve Kur´an-ı Kerim okudu.
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 07:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48