58 YAŞINDA MÜHENDİS OLDU

Yusuf Kara isimli 58 yaşındaki öğrenci, mühendislik diplomasınıREktör Özer´in elinden aldı

58 YAŞINDA MÜHENDİS OLDU
gundemeregli.com-2012-2013 akademik yılında Bülent Ecevit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan 58 yaşındaki Yusuf Kara diplomasını Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’in elinden aldı.
19 Temmuz 2013 tarihinde Rektör Özer’in makamında mezuniyet belgesini alan Yusuf Kara, kendisine büyük bir kıvanç ve mutluluk yaşattığı için Prof. Dr. Özer’e teşekkür ederek, “1983 yılında o zaman Hacettepe Üniversitesine bağlı bulunan Maden Mühendisliği Bölümü’nde iki yıl öğrencilik yapmış ancak maddi ihtiyaçlarımı karşılamam gerektiği için mezuniyet sevincini tadamamıştım. 2009 yılı bahar yarıyılında af yolu ile Üniversiteme geri döndüm ve önce intibak derslerimi sonra da bölüm derslerimi tamamlayarak bu yıl mezun olma hakkı elde ettim. Bu durum başlı başına benim için büyük bir gurur ve sevinç kaynağı iken bugün Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Mahmut Özer beni hem makamında kabul ederek hem de diplomamı bizzat vererek ömür boyu taşıyacağım bir onuru yaşattılar. Kendilerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Prof. Dr. Mahmut Özer ise Yusuf Kara’yı gösterdiği başarıdan ötürü kutlayarak, “Yusuf Bey tüm üniversite öğrencilerine örnek olacak bir başarıya imza attı. Kendilerini azmi ve kararlılığı için tebrik ediyorum. 1983-1984 yılında başladığı Mühendislik eğitimini tüm engelleri aşarak 2013 akademik yılı sonunda tamamlaması bence her türlü takdirin üzerindedir. Çalışkan ve kararlı kişiliğinin sonucu olarak otuz sene önce ilk adımı attığı üniversitemizden bugün itibarıyla mezun oluşunu belgeleyen diplomasını kendisine takdim etmekten ben de ayrı bir mutluluk duyuyor, kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2013, 06:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48