6 şeritli yol tamamlandı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, 3 şeritli gidiş, 3 şeritte gidiş olmak üzere toplam 6 şeritli Gülüç Beldesi ile Erdemir Bağlık girişi yolunun tamamlanması ile birlikte Ereğli tarihinde bir ilke imza attıklarını söyledi.

6 şeritli yol tamamlandı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı M. Fatih Çakır, 3 şeritli gidiş, 3 şeritte gidiş olmak üzere toplam 6 şeritli Gülüç Beldesi ile Erdemir Bağlık girişi yolunun tamamlanması ile birlikte Ereğli tarihinde bir ilke imza attıklarını söyledi.

Ankaralılar firması tarafından yapılan çalışmaların ilk etabı olan Gülüç Belde köprüsü ile Erdemir Bağlık girişi alanındaki yolun 3 şerit gidiş, 3 şerit gidiş yol olduğunu hatırlatan Çakır, Ereğli tarihinde 6 şeritli yolun ilk kez AK Parti hükümeti döneminde yapılmasının gururunu yaşadıklarını belirtti.

BİZİM İÇİN BAYRAM OLDU

Bu yolun Mübarek Kurban bayramı öncesinde bitirilmesinin Ereğli halkına gerçek manada büyük bir bayram hediyesi olduğunu vurgulayan Çakır şunları söyledi:

“Bilindiği gibi bölgemizde yürütülen duble yol kapsamında Hükümetimiz önemli çalışmalara imza attı. Gerek Ulaştırma Bakanlığımız, gerekse Karayolları ekiplerimiz büyük bir yol hamlesi başlatarak, trafik konusuna yaşanan sorunları artık sorun olmaktan çıkardı.

Özellikle Gülüç köprüsü ile Ereğli Devrek yol ayrımı olarak da bilinen Erdemir Bağlık giriş kavşağı da artık vatandaşlarımızın kullanımına açıldı.

Yolun tamamlanması ile birlikte sürücüler ve vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler gelmeye başladı.

CANDAN VE UYSAL’A SONSUZ TEŞEKKÜR

Burası yol anlamında Ereğli’mizin ciddi bir sıkıntısıydı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal, 30 Mart 2014 tarihinde göreve geldikten sonra bundan önceki belediye başkanının vermediği desteği karayolu ekiplerine ve ihaleyi alan firmaya vererek, yolun süratli bir şekilde başlamasına ve bitirilmesine yardımcı oldu. Alt ve üst yapıda büyük katkılar sağladı. Sağ olsun AK Parti Zonguldak Milletvekilimiz Prof. Dr. Ercan Candan bey’inde ciddi bu noktada katkılarıyla yolun asfaltlanması tamamlandı. Erdemir Bağlık kapı ile Gülüç arasındaki yolun asfaltlanması tamamlandı. Bu süreçten sonra Kepez yolunu da daha hızlı bir şekilde tamamlayarak yine 3 gidiş üç dönüş şeritli olarak bitireceğiz.

Bu sayede Ereğli’miz ilk defa 3 şerit gidiş, 3 şerit geliş yol ile tanışmış oldu. Şimdi trafiğin artık rahatça akabileceği köprülü kavşakla da ciddi anlamda trafiği rahatlatan bir yolu hizmete soktuk.

EN BÜYÜK SORUNLARDAN BİRİNİ ÇÖZDÜK

Yolun tamamlanarak, trafiğe açılamasında önemli katkılarda bulunan hükümetimize, Ulaştırma Bakanlığımıza, Zonguldak Milletvekilimiz Ercan Candan’a Ereğli Belediye Başkanımız Uysal’a, İhaleyi alan ve yolu yapan Ankaralılar firmasına ve çalışanlarına, bu noktada sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ereğli’nin en büyük sorunlarından birini daha çözmüş olmanın mutluluğu içindeyiz. Bu Mübarek Kurban bayramı öncesine Ereğli’mize hükümetimizin güzel bir hediyesi oldu. Sağ olsunlar, var olsunlar”

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2014, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48