60 çocuk, erkekliğe ilk adımlarını attı

60 çocuk, erkekliğe ilk adımlarını attı

60 çocuk, erkekliğe ilk adımlarını attı
Alaplı Belediyesi 17. Geleneksel Toplu Sünnet Şöleninde 60 çocuk, erkekliğe ilk adımlarını attı.Alaplı Belediyesinin gelenekselleşen toplu sünnet etkinliği kapsamında ilçede yaşayan ailelerin sünnet çağına gelmiş çocukları ücretsiz olarak sünnet edildi. Sünnet olacak çocuklar kıyafetlerini giydikten sonra ilk olarak Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i ziyaret ettiler. Sünnet aracıyla birlikte şehir içinde gezdirilen sünnet çocukları aileleriyle birlikte Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar’ı da ziyaret ettiler. Alaplı Kaymakamı Çağlar sünnet çocuklarına hediyelerini verip, artık erkekliğe ilk adımı attıklarını belirterek vatana, millete hayırlı evlatlar olarak yetişmelerini diledi.
Alaplı Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen törende ise Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kaymakam Altuğ Çağlar ve diğer protokol üyeleriyle birlikte sünnet çocuklarına hediyelerini verdi. Törenin açılışında konuşan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, sünnet şöleninde düzenlenmesi planlanan eğlenceleri 15 Temmuz’daki hain darbe girişimi ve sonrasındaki süreç nedeniyle iptal ettiklerini belirterek, “Önümüzdeki yıl inşallah daha güzel bir ortamda, coşkulu bir eğlenceyle gerçekleştireceğiz. Darbe mağduru bir ailenin ferdi olarak 15 Temmuz’daki darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza da geçmiş olsun dileklerimle, acil şifalar diliyorum. Erkekliğe ilk adımı atan tüm sünnet çocuklarımızın ileride vatanımıza milletimize hayırlı evlatlar olmalarını diliyor, ailelerine de hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum dedi.
Alaplı Kaymakamı Altuğ Çağlar da konuşmasında 15 Temmuz’daki darbe girişimini kınayarak başladığı konuşmasında, sünnet çocuklarının önümüzdeki günlerde sünnet olarak erkekliğe ilk adımı atacaklarını belirterek, “Bu çocuklarımız artık adam oluyorlar. İnşallah onların damatlıklarını da göreceğiz dedi.
Konuşmaların ardından Müftü Mehmet Bektaş, hayır duası okudu. Sünnet şöleni, lunaparkta çocukların eğlendirilmesiyle sona erdi.
Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2016, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48