84 sanıklı FETÖ davası başladı

84 sanıklı FETÖ davası başladı

84 sanıklı FETÖ davası başladı
Zonguldak’ta Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturması kapsamında 69’u tutuklu, 15’i firarı 84 sanığın ilk duruşması başladı.
Zonguldak’ta FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 69 tutuklu sanık, sabah saatlerinde cezaevi araçları ile Zonguldak Adliyesi’ne getirildi. “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs”, “Silahlı terör örgütüne üye olmak”, “Dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık”, “Terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet” suçlamalarıyla 69 sanık hakim karşısına çıktı.
Çeşitli illerdeki ceza infaz kurumlarında kalan sanıkların davası kimlik tespiti ile başladı. Geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkartılan tutuklu sanıklar; mahkemeye sunulan 200 sayfalık iddianame doğrultusunda 2. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısında ilk ifadelerini verecek.
Örgütün elebaşı Fetullah Gülenin de yer aldığı sanıkların ağırlaştırılmış müebbet ile çeşitli miktarlarda hapis cezası ile cezalandırılması talep ediliyor.
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 10:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48