´´10 ocak çalışan gazeteciler günü kutlu olsun´´

´´10 ocak çalışan gazeteciler günü kutlu olsun´´

´´10 ocak çalışan gazeteciler günü kutlu olsun´´

                                                          

Alaplı Belediye Başkanı  Nuri Tekin yayınladığı mesajla 10 ocak çalışan gazeteciler gününü kutladı. Tekin kutlama mesajında şunları söyledi;

Çağımızın en dinamik mesleklerinden biri olan,gelişen hızlı iletişim teknolojisiyle daha da önem kazanan gazetecilik, haberinen doğrusunu insanlara ulaştırarak, kamuoyunu doğru bilgilendirme gibi çokönemli bir misyon içermektedir. Özellikle sosyal medya gibi ortamlarda, yalanyanlış her şeyin haber gibi sunularak insanların yanıltıldığı, bu yanılmanınkimi zaman telafisi olmayan bireysel ve toplumsal zararlara sebep olduğugünümüzde, gazetecilik daha da bir önem kazanmış, gazetecinin verdiği doğrubilgilere daha da ihtiyaç duyulur hale gelmiştir. Bu yönüyle bakıldığında,“demokrasinin dördüncü gücü” olarak kabul edilen basına ve bu mesleği yasaltanımına uygun bir şekilde yerine getiren basın mensuplarına daha etkin birkimlik kazandırılması, haberin kaynağından alınması kolaylaştırılarak  doğru haberciliğin hakim kılınması, düşünceve ifade özgürlüğü hakkının kullandırılması sağlanarak,  gazetecilerin toplumsal statüsünün daha dagüçlendirilmesine ihtiyaç vardır. Sosyal medya ortamlarında, her gün onlarcayüzlerce bilginin haber gibi sunulduğu göz önüne alınırsa, kamuoyunu doğubilgilendirme ve doğru aydınlatma temeli üzerine kurulu gazeteciliğin vegazetecinin önemi daha iyi anlaşılacaktır.

Günümüzde gazetecilerin, çeşitli sebeplerle düşünceve ifade özgürlüklerini, haber alma ve haber verme haklarını olması gerektiğişekilde kullanabildiklerini söylemek pek mümkün değildir. Gazetecilerinekonomik endişelerinin giderilmesi, işlerinin güvence altına alınması, toplumaolan katkılarını artıracak, gazetecilik kimliklerini güçlendirecektir.

Bu duygu vedüşüncelerle, ülkemizin, ilimizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi vekalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan değerli basınçalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, tüm basınçalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım.

                                                                            

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2017, 07:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48