´´Müslümanlığı kendi istediğim ile kabul ettim´´

Ereğli´de Rus uyruklu Anastasia Romanova Elif ismini alıp müftülükte düzenlenen törenle Müslüman oldu.

´´Müslümanlığı kendi istediğim ile kabul ettim´´
 Ereğli´de Rus uyruklu Anastasia Romanova Elif ismini alıp müftülükte düzenlenen törenle Müslüman oldu. 

Özbekistan’da tanıştığı Türk ailesi ile birlikte Zonguldak’ın Ereğli´ne gelen Anastasia Romanova önce Elif ismini aldı ardından da İslamiyet’i seçip Ereğli İlçe Müftülüğü’nde düzenlenen İhtida töreni ile Müslüman oldu.

Kdz. Ereğli ilçesi Müftü Vekili İzzettin Aşan törende ilk olarak Elif Romanova’ya İslamiyet’in temel konuları hakkında bilgi verdi. Müftü Vekili Aşan törende yaptığı konuşmada Elif Romanova´nın geçmiş günahlarının af olduğunu ve kendisinin yeni Müslüman olması nedeniyle günahsız ve tertemiz olduğunu dile getirdi. Müftülükte görevli imam hatip Abdullah yılmaz tarafından okunan Kur’an’ı Kerim’in ardından Rus kızı Elif Romanova Kelime-i Şehadet getirip anlamını okudu. Törene katılanlar tarafından tekbir ve salavat getirilerek yapılan duanın ardından Elif Romanova ’ya müftü vekili İzzettin Aşan tarafından Müslümanlığı kabul ettiğine dair belgenin yanı sıra İslamiyet’i anlatan kitaplar ve Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Zemzem suyu ikram edilen Elif Romanova’nın tören sırasında çok heyecanlı olduğu görülürken Müslümanlığı kendi istediği ile kabul ettiğini söyledi. Törenin ardından Ereğli’de birlikte yaşadığı ailesi Elif Romanova’yı tebrik etti.
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2015, 07:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48