´İçki satışı´ cinayetinde karar

´İçki satışı´ cinayetinde karar

´İçki satışı´ cinayetinde karar
Zonguldak’ta alkol satışı yapılmaması nedeniyle çıktığı iddia edilen silahlı kavgada bir kişinin ölümüne sebep olmaktan yargılanan büfeci, 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.
8 Nisan 2015 yılında Asma Mahallesinde meydana gelen olayda, büfe işleten Atakan Kurt, içki almak isteyen Ertaş Demirdöğer ve iki kayınbiraderine, saat 22.00den sonra alkol satışının yasak olduğunu söyleyerek vermedi. Çıkan tartışmada Atakan Kurt, ruhsatsız tabancasını çıkarıp rastgele ateş etti. Karnına isabet eden kurşunla yaralanan Ertaş Demirdöğer, hayatını kaybetti.
Tutuklanarak cezaevine gönderilen Atakan Kurt, 2nci Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı davada kasten adam öldürme suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı. Duruşmaya ölen Ertaş Demirdöğerin yakınları ve avukatlar da katıldı. Hakim karşısında konuşan Atakan Kurt önce havaya, daha sonra yere ateş ettiğini, öldürme kastının olmadığını söyledi. Sanık Kurt, yaşananlardan dolayı pişman ve üzgün olduğunu belirtti.
Mahkeme, sanık Atakan Kurta, olası kasıt ile haksız tahrik altında suçu işlediği kanaatiyle 8 yıl 4 ay hapis cezası verdi.
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48