Adana Günleri Zonguldak’ta..

17-22 Mayıs 2016 tarihlerinde; “Karaelmas” diyarı Zonguldak, Türkiye’nin “beyaz elmas”ı pamuğun anavatanı “Adana Ceyhan Günleri”ne ev sahipliği yapacak.

Adana Günleri Zonguldak’ta..
17-22 Mayıs 2016 tarihlerinde; “Karaelmas” diyarı Zonguldak, Türkiye’nin “beyaz elmas”ı pamuğun anavatanı “Adana Ceyhan Günleri”ne ev sahipliği yapacak.

Türkiye’nin lezzet diyarı Adana’nın zengin mutfağının eşsiz ürünlerinin sunulacağı “Adana Ceyhan Günleri” için Karaelmas diyarı Zonguldak’ta hazırlıklar yoğun bir şekilde devam ediyor. Kentin çeşitli noktalarındaki reklam panoları etkinlik duyuruları ile süslendi.

ZONGULDAK’TA BİR İLKE İMZA ATILIYOR

17-22 Mayıs 2016 tarihlerindeki “Adana Ceyhan Günleri” etkinliği ile Zonguldak’ta bir ilke daha imza atılıyor. “Karaelmas” diyarı ile “beyaz elmas”ın ilk defa buluşmasını sağlayacak olan bu etkinliğe Zonguldaklıların büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

GENEL BAŞKAN’DAN ZONGULDAKLILARA AÇIK DAVET

Zonguldak’ta gerçekleştirilecek olan etkinliği düzenleyen Adana Ceyhan Doruklular Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Meryem Abatay Uyan, “Biz bugüne kadar ülkemizin çeşitli merkezlerinde etkinliğimizi gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerimizin tekrarı için yoğun talepler gelmektedir. Zonguldak bizim için çok farklı. Bize Zonguldak’tan da istekler geliyordu. Zonguldak Türkiye’nin karaelmas diyarıdır. Adana’da Türkiye’nin en güzel pamuğunun yetiştiği beyaz elmas diyarıdır.  17-22 Mayıs 2016 tarihleri arasında Zonguldak’ta ülkemizin iki elmasını bir araya getireceğiz. Böylesine önemli bir olaya,  “Adana Ceyhan Günleri” etkinliğimize tüm Zonguldaklıları davet ediyorum. Geliniz, güzel Türkiye’mizin lezzetler diyarı Adana’nın yöresel lezzetlerini birlikte tadalım.” Dedi.

AÇILIŞ TÖRENİ 17 MAYIS SALI GÜNÜ                  

17- 22 Mayıs 2016 tarihlerinde Zonguldak Esas 67 Burda AVM yanında (DEMİRPARK) düzenlenecek ‘ADANA CEYHAN GÜNLERİ’nde Adana yöresinin birbirinden güzel yemekleri, yöresel lezzetleri Zonguldak halkı ile buluşacak.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 07:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer
ömer - 6 yıl Önce

Adana günleri diye insanları kandırıyorlar adına kanıp gittik hayatımda yediğim en berbat en lezzetsiz dürümü ve kazığı yedim. Bir K.maraşlı olarak kınıyorum insanlar oraya gerçekten birşey bulmaya gidiyor ama yediği şeyler hem sağlıksız hem hem lezzetsiz hemde pahalı (Kazık) ve Adana dürümle alakası yok. yediğin ne idüğü belirsiz etten sonra mafyatik asık suratlı oraya tek derdi milletin parasını alma için gelen bir tipe para ödemekte insanın zoruna giden başka bir sıkıntı zaten. İnsanda biraz güler yüz olur biraz sempatiklik olur. Ver paranı git der gibi. bir daha zonguldakta öyle bir yerde birşey yemek mi tövbe...

SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48