Adı üniversite kampüsünde yaşatılacak

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, hafta sonu STK’larla bir araya geldi.

Adı üniversite kampüsünde yaşatılacak

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, hafta sonu STK’larla bir araya geldi. Candan, Burada yaptığı açıklamada; “Eğer buraya Üniversite Kampüsü getirebilirsek, adını Hacı İbrahim İzmirlioğlu Kampusu koymak istiyorum.”, dedi.

Ereğli eski devlet hastanesi arazisinin Üniversiteler Kampus Alanı olması için bizzat Başbakan Ahmet Davutoğlu’ na 3 kez dosya verdiğinin altını çizen Vekil Candan; konuyla ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile telefonla görüştüğünü kendisinin de bu konuyu Başbakan’a tekrar hatırlatacağını belirtti.

Modern Hastanenin temelinin atıldığından bu yana Ereğli’ye bir üniversiteler kampus alanı kazandırmak için canla başla çalıştığını belirten Candan; “Bu kent bu projeye sahip çıktı. Bunun için çok mutluyum. Bu konu 2-3 ay içerisinde açığa kavuşacaktır. Burada basın karşısında ilk kez söylüyorum. Eğer buraya Üniversite Kampüsü getirebilirsek, adını Hacı İbrahim İzmirlioğlu Kampüsü koymak istiyorum. Bu kentin kendisine bir vefa borcu olduğunu düşünüyorum”, şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2015, 08:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48