Ağbaba:“14 maddemiz kabul edilirse koalisyon kurarız

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Hiç kimse CHP ile koalisyon yapmayız demiyor. Hatta herkes bizimle koalisyon kurulması gerektiğini söylüyor.

Ağbaba:“14 maddemiz kabul edilirse koalisyon kurarız
İHA - CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Hiç kimse CHP ile koalisyon yapmayız demiyor. Hatta herkes bizimle koalisyon kurulması gerektiğini söylüyor. Kaosun sebebi maalesef Cumhurbaşkanı. Biz hiç kimsenin koltuk değneği olmayacağız. Hiç kimsenin yedek lastiği olmayacağız” dedi.
Zonguldak’ın Kilimli ilçesi Muslu beldesinde ilave termik santralle ilgili ÇED toplantısı için 20 milletvekiliyle kente gelen CHP´li Veli Ağbaba, toplantının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Önümüzdeki yıllarda Türkiye´nin en önemli meselesinin çevre olacağını kaydeden Ağbaba, son dönemde, çevreye sadece para gözüyle bakıldığını belirtti. 

“14 MADDEMİZ KABUL EDİLİRSE KOALİSYON KURARIZ

7 Haziran Genel Seçimleri’nin ardından hükümetin kurulmaması ile ilgili konuşan Ağbaba, Şimdi kaosun sorumlusu CHP değil. Hiç kimse CHP ile koalisyon yapmayız demiyor. Hatta herkes bizimle koalisyon kurulması gerektiğini söylüyor. Kaosun sebebi maalesef Cumhurbaşkanı. Biz hiç kimsenin koltuk değneği olmayacağız. Hiç kimsenin yedek lastiği olmayacağız. Biz partimizin çıkarları için değil sadece Türkiye´nin çıkarlarını düşünüyoruz. Bu anlamda da sorumluluk almaya hazırız. Ancak hiçbir şey halkımızın çıkarlarının üzerinde değil. Sadece 7 Haziran´da vadettiğimiz mazotun 1,5 lira olması, emekliye iki maaş ve asgari ücretin bin 500 lira olması gibi 14 maddemiz kabul edilirse bu koalisyonda, halkımızın çıkarları için yer alırız dedi.

SİLAHLAR SUSMALI, SİYASET KONUŞULMALI

Kaosu biz çıkarmıyoruz. Kaosu son dönem Cumhurbaşkanı çıkarıyor” diyen Ağbaba, “Buradan Çin´e gitti diye biraz rahatladık, ama Çin´de de kaos çıkarmaya devam etti Cumhurbaşkanı. Oradan da bazen mezheplere, bazen buradaki insanlara saldırıyor, bazen erken seçim yapacağım diyor. Cumhurbaşkanı kendi kazanamadığı her seçimi meşru görmüyor, kazanıncaya kadar seçim yapacağız diyor. Biz de bu seçimlere hazır olduğumuzu söylüyoruz şeklinde konuştu.
Terör olayları ilgili silahların susması ve siyasetin konuşması gerektiğini söyleyen Ağbaba, Geçmiş dönemdeki acıların yaşanmaması için Türkiye´deki bütün siyasi partilerin aklını başına alması gerekiyor. TBMM bu meseleyi çözecek en önemli kurumdur. Bu kurumun sorumluluk alması gerekir” dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2015, 06:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER