AĞIR CEZA MAHKEMESİ AÇILACAK

AĞIR CEZA MAHKEMESİ AÇILACAK

 gundemeregli.com-AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, yeni Adliye binasıyla birlikte Ereğli’de Ağır Ceza Mahkemesinin de açılacağını duyurdu.

Ereğli’de Adliye camiasının ve hizmet alan vatandaşların yaşadığı fiziki olumsuzluklar, hastane yolu üzerinde yapılan Modern Adliye Binasıyla sona erecek. Yapımı devam eden Adliye Binasında Ak Parti Zonguldak milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, Gülüç belediye Başkanı Aydın Güngör ve İlçe Başkanı Fatih Çakır ile yönetim kurulu üyeleri incelemelerde bulunarak müteahhit firma yetkililerinden bilgi aldılar.

KENTİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN
 
AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, Ereğli’nin modern bir Adliye Binasına kavuşacağını belirterek; “Adliye binası inşaatımızı yerinde görmek istedim. Daha önce biz buraya gelmiştik ve temel aşamasındaydı, aradan geçen kısa bir süre içerisinde gördüğünüz gibi betonarme işlemleri hızla devam ediyor. Önümüzdeki yılın ortalarına doğru inşallah büyük bir oranda bitmiş olacaktır. Belki önümüzdeki yıl bu zamanlar artık Kdz.Ereğli adliyesini modern binaya taşındığını hep beraber görmüş olacağız. Kentimize, milletimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

EREĞLİ´YE  AĞIR CEZA MAHKEMESİ´NİN AÇILMASI GÜZEL BİR HABERDİR
İşyükü açısından Ereğli’de bir ihtiyaç haline gelen ve vatandaşların sürekli Zonguldak adliyesine gitmek zorunda kaldığı Ağır Ceza Mahkemesi konusunda da müjde veren Prof.Dr.Ercan Candan; “4-5 ay önce Adalet Bakanı Müsteşarıyla bizzat görüştüm. Kdz.Ereğli’de Ağır Ceza’nın olmadığını esas iş yükünün Kdz.Ereğli’de olduğunu ve Zonguldak’taki dosyaların çoğunluğunu Ereğli’den gelen dosyalar olduğunu anlattım. Kendileri inceleyeceklerini ve burada Ağır Ceza Mahkemesinin açılacağını söylediler. Biraz önce edindiğim bilgiye göre Zonguldak’tan elemanlar gelmişler ve Ağır Ceza Mahkemesi içinde yer ayrılmasını talep etmişler, inşallah bu güzel bir haberdir. Ereğli insanımızın sürekli Zonguldak’a gidip gelmek zorunda kalması nedeniyle Ereğli’ye Ağır Ceza Mahkemesinin açılması da güzel bir haberdir. Yoksa Ağır Cezalık işlerin olmasını elbette istemeyiz” Diye konuştu.
 
 
 
DEVLETİN SON DÖNEMDE EREĞLİ´YE YAPTIĞI KATKIYI BİLİYORUZ
Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan, Genel Kurul sonrası TBMM’de kendilerini ziyaret eden Ereğli Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifine iade-i ziyarette bulundu.

Esnaf Kefalet yönetiminin de hazır bulunduğu ziyarette, Milletvekili Candan’a hizmetleri için teşekkür eden Kooperatif Başkanı Hikmet Tezel; “Yoğun bir tempo içerisinde çalışıyorsunuz, devletin son dönemde Ereğli’ye yaptığı katkıları biliyoruz, sizin buradaki hizmetlerinizi de biliyoruz, bu güzel çalışmalarınızda sizlere başarılar diliyoruz. Bizler yönetim olarak uyum içerisinde çalışıyoruz, güzel projelerimiz var, Ankara ilişkilerimiz, kredilerimiz bakımından bölgenin en iyi kredi kooperatifi konumundayız. Genel Başkanımızın AK Parti yönetimi ile uyum içerisinde çalışması kredi faizlerini düşürdü, kesintileri azalttı, buda esnafımıza olumlu yansıdı, bundan da esnafımız yararlanmış oluyor” dedi.

ESNAF KEFALET KÖŞE TAŞLARINDAN BİRİDİR
Milletvekili Prof.Dr.Candan da, sıcak karşılama için teşekkür ederek; “ Sizler beni ilk seçildiğinizde mecliste ziyaret etmiştiniz o arada bir boşluk oldu benim yurt dışı görevlerim çıktı derken iade-i ziyaret biraz gecikti. Ama biz tabi seçilen arkadaşların birçoğunu tanıyoruz, sizleri tanıyoruz, bu yeni görevinizde sizlere başarılar diliyorum. Tanıdığımız, pırıl pırıl insanlarsınız, başarılı olacağınıza inanıyorum. Esnaf Kefalet yeni bir başlangıçla, aşkla şevkle görevine başladı, güzel şeyler olacaktır. Kdz.Ereğli’de esnaf kefalet köşe taşlarından biridir. Buranın iyi olması ve güzel çalışması ziyadesiyle bizi de memnun edecektir. Esnafın kredi faizlerinin düşmesi bazı kesintilerinin azalması hükümetin bu konuda yaptığı girişimler tabi ki esnafımızı rahatlatmak içindir, daha da düşürmeyi arzu ederiz, bu son gezi olayları olmasaydı belki daha güzel şeyler olacaktı, çünkü biz gittikçe bütçe fazlası da vermeye başlıyorduk, faize giden harcamalar düştükçe bu, yatırım olarak, esnafa dönen kredi olarak ayrıca bir ek gelir olacaktı ama maalesef bu gezi olayları birazcık ekonomiyi yavaşlattı, tabi ki bizim esnafa dönük çalışmalarımız devam edecek. Belki daha da aşağılara indireceğiz faizleri. İnanıyorum ki sizde Ereğli’de başarılı olacaksınız. Kol kola birbirimizi destekleyerek bu kenti biraz daha bir adım daha öteye getireceğimizi temenni ediyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2013, 19:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48