AK PARTİ BASINI UNUTMADI…

AK PARTİ BASINI UNUTMADI…

gundemeregli.com-AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilçedeki basın emekçileriyle kahvaltıda buluştu. Çakır, AK Parti Ereğli Belediye Başkan Adayının Pazartesi gününe kadar belli olacağını söyledi.

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Keşan Restaurantta Ereğli’de görev yapan ajans muhabirleri, gazete yöneticileri, radyo ve internet sitesi temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak; “Toplantımıza hepiniz hoşgeldiniz, katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü şahsım ve teşkilatım adına kutluyor, daha iyi şartlarda görev yapmanızı diliyorum. AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı olarak bugüne kadar sizlerle çok yakın çalıştık bundan sonrada yakın çalışma arkadaşlarımızdansınız. Hiçbirinize aynı mesafede olup, ayırım yapmadan destekleyebildiğimiz kadarıyla ve objektif anlamında hepinizle bir arada olduk. Hepinizden biz memnunuz. İnşallah sizlerde AK Parti Ereğli İlçe Teşkilatı olarak, başkanı olarak bizlerden de memnunsunuzdur. Bu toplantıyı düzenlememizdeki tek gaye yılın 365 günü kamuoyu için çalışan, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için çalışan ve bizlerin daha rahat siyaset yapabilmesi için çalışan sizlerin bu özel gününde sizlerle bir araya gelmektir. Tekrar bu gününüzü kutluyoruz” dedi.

Çakır, gazeteciler arasında bir ayrım yapmadıklarını dile getirerek; “Bugün daha çok anılan, hatırlanan dertleriyle daha çok kamuoyuna yansıyan bir Gazeteciler günü oluyor. Onun dışındaki günler maalesef gazetecilerin olumlu-olumsuz her türlü etkileşime maruz kalıyorlar, bunu da hepimiz yakinen görüyoruz. Biz göreve geldiğimizden beri çalışan gazeteci arkadaşlarla aynı mesafede en ufak bir ayırım yapmadan çalıştık. Birlik ve beraberlik içerisinde herkesin amacı bulunduğu şehre hizmet etmek. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, sizlerde bunları değerlendiriyorsunuz haber yapıp kamuoyuyla yorumlarınızla birlikte paylaşıyorsunuz, bizde bundan memnuniyet duyuyoruz açıkçası” diye konuştu.

PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR ADAYIMIZ BELLİ OLUR

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, yapılan kahvaltının ardından basın emekçilerinin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. ‘AK Parti’nin adayı ne zaman belli olacak’ sorusuna Çakır; “Sanki başka ilçeler açıklanmışta Ereğli açıklanmamış gibi bir algı var, şuan Türkiye’deki bütün ilçe belediye başkan adaylıkları bekliyor, sürekli bilgi güncelleniyor, Genel Başkanımızın takdiridir, bilgi güncellendikçe biz bunu kamuoyuyla paylaşıyoruz, Ocak ayının ilk haftasında açıklanmasını bekliyorduk, sayın Başbakanımızın üzerinde tekrar çalışmak istediği yerler oldu, birde yurt dışı ziyaretleri olunca ondan dolayı süreç uzadı, bize son gelen bilgi Pazartesi gününü geçmeyeceği kanaatindeyiz. Siyasette bir gün daha ileri geri olabiliyor, biz ne olursa olsun 15 Ocak olarak söylüyorum 75 günde kalsa bizim için Ereğli’de yeterli olacağı kanaatindeyiz, ekibimiz kadromuz hazır, süratli bir şekilde adayımız açıklandıktan sonra kamuoyundaki algıyı tersine çevireceğiz, geç kalınmış algısını ortadan kaldıracağız, bütün ekibimiz hazır” dedi.

AK PARTİ BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE

Gazetecilerin , ‘AK Parti’de göreve geldiğinizden sonra eski yönetimde görev alanlarla bir ayrışma olduğu gibi bir izlenim doğrumu dur?’ şeklindeki soruna da Çakır; “İnsanlar görevdeyken sadece görevdekiler çalışır, diğerleri destek vermesi gerektiği yerlerde gelir destek verirler. Bunlarda seçim dönemleridir, yani yönetimlerde görev almış partililerimiz aynı yönetimdekiler gibi çalışacak olsalardı zaten görevlerine devam ederlerdi. Böyle bir algı olmuyor evet ama biz göreve geldiğimizden beri yaptığımız bütün organizasyonlar da eski İlçe Başkanlarımızı yanımızda gördük, sürekli de görürüz. Şuan halen görüşüyoruz, bizden önce 5 tane İlçe Başkanımız vardı, yakın zamanda adayımız açıklanırken de, bundan sonraki seçim çalışmalarında da kendilerini çok yakınen göreceksiniz. Bu seçim her zaman söylediğimiz gibi Ereğli’nin seçimi, bu seçimde kimsenin sen, ben, o, bu, şu deme şansı yok. Ereğli zor günler geçiriyor. Esnaflar olarak sizlerde basın olarak bunları yakinen takip ediyorsunuz. Ereğli’de artık birşeylerin değişmesi gerektiği kanaatindeyiz. Özellikle Ereğli’ye artık demokrasinin gelmesi kanaatindeyiz. Kimsenin konuşamadığı, kimsenin fikir üretemediği bir Ereğli’de sonuçta ortaya bir şey çıkmıyor. Sadece 2 gün Ağustos böceği gibi şenlik yapan diğer kalan 363 günde sıkıntılarla boğuşan bir Ereğli esnafı, Ereğli İş dünyası var. Maalesef yerel yönetimler hala kendini 90’lı yılların belediyecilik anlayışıyla yönetmeye çalışıyorlar. Yani biz alt yapı yaparız, asfalt yaparız biz başka hiçbir şey ile ilgimiz olmaz algısıyla yönetmeye çalışıyorlar” diye cevapladı.

MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN 90’NIN ÜZERİNDE İSİM VAR

Çakır, ‘Belediye Başkanı adaylığının yanında Belediye Meclis Üyeliği için bir hazırlık var mı?’ şeklindeki bir soruya da şu cevabı verdi; “Biz hazırlıklarımızı yapıyoruz, Belediye Başkan adayımızla, milletvekillerimizle, ilçe teşkilatımızla birlikte son halini de vereceğiz. Şuan sadece isim havuzunu geniş tutuyoruz. Adayın profil durumuna göre de meclis üyeliğinde de değişiklikler olabilir. Ondan dolayı mecliste alakalı netleştirilmiş bir tablomuz yok. Mecliste bizim teklif götüreceklerimiz var, bize gelip teklifte bulunanlar var. Bizim isim havuzumuzda 90’nın üzerinde isim var. 31 Meclis Üyesi yazılacak, 31 yedek yazılacak. Bizim bu mecliste oluşturmak istediğimiz şu; Ereğli’nin tüm kesimini gerçekten kucaklayacak siyasi görüşleri dahi farklılıkları içinde barındırabilecek bir meclis olmasını düşünüyoruz. İnşallah bunda da muvaffak oluruz. Çünkü bu seçim Ereğli’nin bir dönüm seçimi. Ereğli’nin bir 5 sene daha kaybetme lüksü yok. Hele hele 5 sene sonra bir daha aday olmamız ayıp olur diyen ve siyasi ömrünü kabul etmiş bir siyasetçinin Ereğli’ye verebileceği hiçbir şey yoktur. Biz yeni genç, dinamik, Ereğli’nin en az 2 dönemini dönüşümünü sağlayabilecek bir adayla, çünkü bakıyorsunuz Ereğli’de nereye el atsanız bir sorun var. Ereğli’de bir tane kongre merkezi olmaz, kültür merkezi olmaz, bir tane düzgün belediye binası olmaz, spora, eğitime desteği olmaz, iş dünyasına desteği olmaz ama sadece mühür noktasında bir desteği olur, mühürlenmesi gereken esnafların dükkanı noktasında bir çalışması oluyor, hep seçim dönemlerine yada önemli mecliste gündem maddeleri günlerine denk geliyor. Bunuda kamuoyunun takdirine bırakıyoruz”

EREĞLİ BELLİ BİR EKONOMİK SIKINTIDAN GEÇİYOR,

Çakır, bir gazetecinin ‘Ereğli’de olaylar arttı’ yönündeki sorusuna, “Emniyetten raporları almak lazım. Tabi bir nebze dönem dönem artışlar olabilir. Ereğli belli bir ekonomik sıkıntıdan geçiyor, bu ekonomik sıkıntının da toplum üzerinde yansımaları olacak. Ama emniyetimize biz güveniyoruz, bundan öncede olduğu gibi. Çalışmalarını yerinde yapıyorlar. Polis sayısının takviyesinin artırılması gerekiyorsa bizde bakanlıktan milletvekillerimiz aracılığıyla bir talepte bulunuruz. Şehrimiz tabi bir nebze büyüyor, büyümesiyle beraber mevcut personel sayısının da artırılması gerektiği ihtiyacı doğabilir” dedi.

HASTANE NE ZAMAN AÇILACAK?

AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, yeni hastanenin Mart ayına kadar bitirilmeye çalışıldığını belirterek; şunları söyledi; “Yeni yapılan hastaneyi biz Mart ayına yetiştirmeye çalışıyoruz ama bir nebze nisan ayına sarkma durumu var, Nisan olur-Mayıs olur, inşaat halidir, hava şartlarıdır. İçerisinin komple dizaynı bir, bir buçuk ay sürecek, cihazların alımı ihalesi şuan yapılmaya başlandı, dışında yüzde doksanı aştık, iyi gidiyor ve Ereğli’nin bu anlamda sağlık sorununu ciddi anlamda çözmüş olacağız, bunun yanında eğitim sorunuyla ilgili 5 tane okulun ihale aşaması bitti diğerleri de ihale aşamasındalar, Şubat ayı gibi uygun görülenlerden temel atmalar başlayacak, Ereğli’mizin eğitim sorunlarını da çözüyoruz, yol sorunu konusunda da daha tamamlanmamış olsada devrek Köprülü Kavşağı özellikle Cumartesi günü yoğunlaşan trafiği rahatlattı. Tabi daha güvenlik tedbiri olarak bariyerler var, alttaki kavşağın düzenlenmesi var, bittiğinde çok daha trafiğin rahatladığını göreceğiz. Bunun yanında Gülüç Köprüsü ile Kepez arası çalışması var, proje çalışmaları bitiyor, yakında çalışmalar başlayacak. Ereğli’de çözülebilecek sorunların çoğunu çözdük, geriye bir iki sorunumuz kaldı onları da belediye başkanlığını kazandığımızda çözeceğiz inşallah.”

AK Parti Kdz.Ereğli İlçe Yönetiminin düzenlediği ‘Çalışan Gazeteciler Günü’ etkinliğine, AK Parti Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Aday Adayı Yusuf Kalay, Bağımsız Belediye Meclis Üyeleri olan ve AK Parti’ye üyelik için müracaat eden Fevzi Ekşi ve Hasan Pınarcık da katıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2014, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48