Ak Partili meclis üyesine fetö operasyonu

Ak Partili meclis üyesine fetö operasyonu

Ak Partili meclis üyesine fetö operasyonu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde aralarında AK Partili bir belediye meclis üyesinin de bulunduğu avukat,polis, imam ve iş adamlarına yönelik FETÖ operasyonu düzenlendi. Operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, firari olan iki kişi ise aranıyor. 
Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri sabah saatlerinde FETÖ/PDY terör örgütü yapılanmasına yönelik başlatılan soruşturma çerçevesinde çok sayıda ev ve iş yerine operasyon düzenledi. Polis ekipleri AK Partili Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Avukat Nazım Erdoğan’ın yanı sıra imam Hamza L. polis memuru Murat Y. ile iş adamları Eray B., Adem A. ve İsmail Hakkı B.’nin ev ve iş yerlerinde arama yaptı. Ev ve iş yerinde arama yapılan Kdz. Ereğli Belediyesi Meclis Üyesi Av. Nazım Erdoğan’ın çok sayıda doküman, bilgisayar kayıtlarına el konulurken, ev ve iş yerinde arama yapılan iş adamları Adem A., İsmail Hakkı B. ile polis memuru Murat Y.nin firar ettiği anlaşıldı.
Polis ev ve iş yerlerinde arama yapılan üç kişiyi emniyete götürürken, firari olan üç kişinin yakalanması için ise çalışma başlattı.

5 GÜN ÖNCEDE 7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kdz. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri 5 gün önce yaptıkları FETÖ operasyonunda iş adamları Mehmet G., Süleyman Y., Yıldırım Y., Hakkı Ö., Yahya Y., Ertan G. ve Halil K.’yi göz altına alırken Abdurrahman Ş. İle Şeref Y. firar etmişti.
Gözaltında bulunan toplam 10 kişinin emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Zonguldak Adliyesi’ne sevk edilecekleri öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48