Ankara’dan fakülte için destek istediler

Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel, Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, Pazarcılar Esnafı ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Fehmi Taşkın, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Murat Cebesoy, Marangozlar, İnşaat, Mobilya Ağaç İşleri ile Uğraşanlar Odası Başkanı Metin Yüksel, Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Şakir Başol, Kdz. Ereğli Kent Konseyi Başkanı Noyan Keskin, Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Yardımcısı Kemal Özer, Murahhas Aza Nihat Öztürk, Denetim Kurulu üyesi Yücel Oktay, Denetim Kurulu Üyesi Kamil İşgören´in aralarında bulunduğu Ereğli heyeti Ankara´da çeşitli temaslarda bulundu.

Ankara’dan fakülte için destek istediler

Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel, Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, Pazarcılar Esnafı ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Fehmi Taşkın, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Murat Cebesoy, Marangozlar, İnşaat, Mobilya Ağaç İşleri ile Uğraşanlar Odası Başkanı Metin Yüksel, Karadeniz Bölgesi Muhtarlar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Şakir Başol, Kdz. Ereğli Kent Konseyi Başkanı Noyan Keskin, Kdz. Ereğli Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Yardımcısı Kemal Özer, Murahhas Aza Nihat Öztürk, Denetim Kurulu üyesi Yücel Oktay, Denetim Kurulu Üyesi Kamil İşgören´in aralarında bulunduğu Ereğli heyeti Ankara´da çeşitli temaslarda bulundu. İlk ziyaret ve destek talebi de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlarından AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan´a gerçekleşti.

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesinin eski yerinin bulunduğu alanın Bülent Ecevit Üniversitesi´ne fakülte yapılmak üzere devir edilmesine ilişkin AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr.Ercan Candan ve Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr.Dr.Hüseyin Uysal´ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu´ndan talepte bulunduğu dosyalar verdiğini hatırlatan Kdz.Ereğli Esnaf Kefalet Kooperati Başkanı Hikmet Tezel, Türkiye Büyük Millet Meclisi önceki Başkanlarından ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Köksal Toptan´dan destek istedi.

İlçenin ekonomik ve sosyal gelişimine ciddi katkı sağlayacak yeni fakültelerin ilçeye mutlaka kazandırılması gerektiğini hatırlatan Tezel şunları söyledi:

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesinin eski bulunduğu alandaki arsalarının fakülte yapılmak üzere Bülent Ecevit Üniversitesi´ne devri konusunda Milletvekilimiz Ercan Candan ve Ereğli Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal, Başbakana bir dosya sundu. İlçemizin ekonomik ve sosyal gelişmesine bu süreç bizler için oldukça önemli bir konu. Halkımız da bunu çok istiyor. Bölgemizin gelişmesine katkınızı biliyoruz bu konuda sizlerin de desteğini ve katkılarını bekliyoruz

AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof.Dr. Ercan Candan´ın da bu konuda ciddi bir çaba içerisinde olduğunu belirten Toptan, birlik ve beraberlik içerisinde bu talebi olumlu noktalara taşımak istediklerini kaydetti. Candan´a çabalarından ötürü teşekkür eden Toptan, Zonguldak´ın en büyük sorununun ise meselelerine yeterince sahip çıkamayışına bağladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2015, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48