Arama çalışmaları sürüyor

Arama çalışmaları sürüyor

Arama çalışmaları sürüyor
 Zonguldak’ta geçen Cuma akşamı kayalıklarda balık tuttuğu sırada dengesini kaybederek denize düşen 50 yaşındaki amatör balıkçı için arama çalışmaları sürüyor. 
Cuma gecesi saat 19.00 sıralarında Yayla Mahallesi Fener Semti güzergahında bulunan kayalıklarda arkadaşları ile birlikte olta ile balık tutmak isterken dengesini kaybederek denize düşen Mustafa Gülay’ı arama çalışmaları devam ediyor. Dün sabahın ilk ışıkları ile birlikte deniz polisi ekipleri denizden AFAD ekipleri ise karada arama çalışması yaptı. Ancak amatör balıkçı Gülaya ait hiçbir ize rastlanmadı.
Sahil Güvenlik ekiplerinin de destek verdiği arama çalışmaları bu sabah itibariyle devam etti. Dalgıçlar Karadenizde Mustafa Gülayı arama çalışması gerçekleştirdi. İkinci günde de sabahın erken saatlerinden itibaren sürdürülen arama çalışmaları devam ediyor.
Bölgede arama çalışması sürerken Mustafa Gülay’ın yakınları ise bölgeye gelerek arama çalışmalarını takip etti. Saatlerdir Mustafa Gülay’dan umutlu bir haber bekleyen yakınların bekleyişi sürüyor. Polis dalgıçların dalışı sebebiyle amatör balıkçıların olta atmalarına da izin verilmedi. Arama çalışmalarını izleyen Aykut Özgül isimli amatör balıkçı ise, Olayın olduğu gün şiddetli rüzgar sebebiyle dalga vardı. Attığımız çapalar Kozlu tarafına doğru akıyordu. Çok yüksek dalgalıydı. Bu mevkiiden aşağıya inilemiyordu. Gündüz dahi aşağıya kimse inmeye cesaret edemiyordu. Burada çinekop, istavrit, sarı kanat yakalıyoruz. Burada olta ile balıkçılık yapıyoruz diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2016, 06:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48