Arkadaşı şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu’nu anlattı

Arkadaşı şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu’nu anlattı

Arkadaşı şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu’nu anlattı
İstanbul Beşiktaştaki terör saldırısı sonucu şehit olan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdunun acı haberini alan Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki arkadaşı Reşat Kartal, büyük üzüntü yaşadığını söyledi. Kartal, Vefa Müdürün çok iyi bir insan olduğunu ifade etti. 

Beşiktaşta dün gece çevik kuvvet ekibine yönelik düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit düşen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdunun acı haberini alan arkadaşları büyük üzüntü yaşıyor. Şehit olan Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu’nun arkadaşı Reşat Kartal büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, kendisinin çok iyi bir insan olduğunu ifade etti. Şehidin ailesi hakkında bilgiler veren Kartal, Şehidin babası Erdal Karakurdu emekli emniyet müdürü, annesi Sabriye Karakurdu ise emekli bankacıydı. Eşi Emel Karakurdu da İstanbul Beşiktaş’ta öğretmenlik yapıyordu. Bir kızı bir de oğlu vardı. Şehidin kardeşi Sabri Ferda Karakurdu da 2008 yılında geçirdiği trafik kazasında 3 arkadaşı ile birlikte hayatını kaybetmişti dedi.8 yılda ikinci evlat acısı


Kartal gazetecilere yaptığı açıklamada, “Çocukluk arkadaşımızdan ziyade Vefa bizim kardeşimiz gibiydi. Müteakip olarak zaman zaman Ereğliye gelir bizleri de ziyaret ederdi. Annesi ve babası bizim apartman komşularımız. Çok düzgün insanlar. Diğer evlatlarını da trafik kazasında kaybettiler. 2 erkek evlatları vardı zaten. Şimdi ikinci evlatları da vatan uğruna şehit oldu. Allah rahmet eylesin, geride kalanlara sabır diliyorum. Yapacak, söyleyecek çok şey yok. Acı çok büyük. Allah geride kalanlara kolaylıklar versin. Vefa beyle konuşsanız, Çınaraltını çok severdi. Geldiği zaman oralarda dolaşırdı. Emniyet müdür değil de balıkçı zannederdiniz. Mütevazi, alçak gönüllü. Çok düzgün, böyle puanlama sınırlarına sığmayacak delikanlıydı diye konuştu.Bu intikam alınacak

Acı haberi gece 01.30-02.00 sıralarında aldıklarını belirten Kartal, Yan komşumuz, zaten onlar kuzenler. Onlar zaten haberi alır almaz İstanbula hareket ettiler. Biz de şimdi şehit cenazesini bekliyoruz. Terörle ilgili hepimizin acısı ortak. Neyi paylaşamadığımızı anlayamıyorum. Ne istiyorlar? Onların ne hakkı varsa bizlerin de o hakkı var bu ülke toprakları üzerinde. Terörün biteceğine gönülden inanıyorum. Bugün Bakanımız Süleyman Soylunun da söylediği gibi inlerine kadar girilecek, bu intikamlar alınacak. Bu kan yerde bırakılmayacak diye düşünüyorum. Hükumet yetkililerinden başka bir ricamız yok. Zaten onların da büyük mücadelesi bunun için şeklinde konuştu.

Öte yandan, şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdunun cenazesi yarın Kdz. Ereğli ilçesine getirilerek ikindi namazı sonrasında Bozhane Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Kestaneci Mahallesi mezarlığında defnedilecek.
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 06:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48