Askerlerin ayakkabısını ücretsiz boyuyor

6 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan Erol Arat, askerlerin ayakkabılarını ücretsiz boyuyor.

Askerlerin ayakkabısını ücretsiz boyuyor
Zonguldak’ta 6 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan Erol Arat, askerlerin ayakkabılarını ücretsiz boyuyor. 
6 aylıkken yüksek ateş sonucu çocuk felci geçiren ve hayata ayakkabı boyacılığı yaparak tutunan Erol Arat, 6 yıldır askerlerin ayakkabısını ücretsiz boyadığı için Genelkurmay Başkanlığı´ndan teşekkür telefonu aldı. 2 çocuk babası Arat, onların geleceği için çalıştığını, rahatsızlığından dolayı da askerlik yapamadığı için bütün askerlerin ayakkabılarını ücretsiz boyadığını söyledi. Erol Arat, “Er, erbaşların ayakkabılarını ücretsiz boyadığım için Genelkurmay Başkanlığı bana ´gazilik´ unvanı verdi. Kendim askerlik yapmadım. Engelli olduğumdan dolayı askerlik yapamadım. İçimde hep yer eden askerlik sevdası vardı. Onu da er, erbaşların ayakkabılarını ücretsiz boyayarak dindirmeye çalışıyorum. Buraya da tabela yaptırdım yazdım astım. Ben ölene kadar bu şekilde her gün devam edecek” dedi.
Eskiden askerlerin üniformaları ile çarşıya çıktığını ifade eden Arat, Şimdi sivil iniyorlar. Kendileri spor ayakkabı veya boyanmayacak ayakkabı giydikleri için pek boyama şansımız olmuyor. Şuan pek asker de kalmadı. Zonguldak’tan dağıldılar bir kısım Kastamonu’ya gitti diye konuştu.
Boyacılık mesleğini severek yaptığını belirten Erol Arat, “Boyacılık mesleğinin değeri var. İşini seversen seni müşteri de sever, herkes sever işini yaparsın. Güzelde para kazandırıyor. Güzel meslek fakat herkesin yapabileceği meslek değil tabii. Biraz gurur meselesi yapanlar var. Ben severek yapıyorum, çocuklarım için yapıyorum bu işi” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in kendisine yer sözü verdiğini belirten Erol Arat, “Seçimlerden sonra bir yer göstereceğini söyledi. Bende memnuniyetle karşıladım. Verilen sözün tutulmasını bekliyorum şuan” dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2015, 08:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48