BABASI MEZARA, KENDİSİ BEYCUMA´YA

Alaplı İlçesine yaşanan kanları donduran olayda cinayete kurban giden babanın mezara oğlunun ise hapse girmesi bir insanlık dramı olarak yürekleri burktu.

BABASI MEZARA, KENDİSİ BEYCUMA´YA
gundemregli.com-Alaplı İlçesine yaşanan kanları donduran olayda cinayete kurban giden babanın mezara oğlunun ise hapse girmesi bir insanlık dramı olarak yürekleri burktu.

İlçeye bağlı Yedigelli köyünde öldürdüğü babasını yakmaya çalışan ve Aktütün gazisi olduğu öğrenilen Uğur Akkaya, Jandarma tarafından Adliyeye çıkartılırken gazetecilerin, “Babanı niye öldürdün, pişman mısın?” şeklindeki sorularına kelime-i şahadet getirerek yanıt verdi. Uğur Akkaya, kelepçeli elleri ile dua edip sürekli kelime-i şahadet getirerek anormal hareketler yaptı.

Olayla ilgili çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Beycuma  cezaevine gönderilen Uğur Akkaya´nın, 2008 yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Karakolu´nda vatani görevini yaparken PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada yer aldığı, bazı arkadaşları şehit olunca askerden döndükten sonra psikolojisinin bozulduğu öğrenildi.-----Alaplı’da gündem Yedigelli Köyünde yaşanan cinnet ile değişti. İlçede önceki gece meydana gelen olayda, baba Ziya Akkaya (50), psikolojik rahatsızlığı olan oğlu Uğur Akkaya (24) ile birlikte İstanbul´dan Alaplı ilçesindeki Yedigelli köyünde bulunan evlerine geldi. İddiaya göre, Uğur Akkaya gece evde seccadeleri yere serince babası tarafından Oğlum bu kadar seccadeyi niye serdin? diye uyarıp kaldırmak isteyince, Uğur Akkaya babasının kafasına sert bir cisimle vurarak, ardından bıçak darbeleriyle öldürmüştü. Uğur Akkaya´nın, babasının gözlerini çıkarmaya çalıştığı ve cesedi ortadan kaldırmak için mutfak tüpüyle yakmaya çalıştığı öne sürülmüştü. Korkunç cinayet, evden çıkan ağır kokular üzerine bir akrabası tarafından ortaya çıkarılmıştı.
Olayla ilgili yapılan ilk soruşturmada, gözaltında bulunan Uğur Akkaya´nın, 2008 yılında Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün Karakolu´nda vatani görevini yaparken PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada yer aldığı, bazı arkadaşları şehit olunca askerden döndükten sonra psikolojisinin bozulduğu öğrenildi.
Babasını öldürdükten sonra kâğıtlara notlar yazıp cesedinin üzerine bıraktığı ve bu notlarda babasını nasıl öldürdüğünü anlattığı öne sürülen katil zanlısı Uğur Akkaya, bu sabah Alaplı Devlet Hastanesi´nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Gazetecilerin, “Babanı niye öldürdün, pişman mısın?” şeklindeki sorularına kelime-i şahadet getirerek yanıt veren Uğur Akkaya, kelepçeli elleri ile dua edip sürekli kelime-i şahadet getirdi. Akkaya, savcılıkta yapılan sorgulamasının ardından tutuklanması talebiyle çıkarıldığı mahkeme tarafından Beycuma cezaevine gönderildi.  
Bu arada, otopsi için Ankara’ya Adli Tıp Kurumu’na gönderilen baba Ziya Akkaya’nın cenazesinin ise dün Yedigelli köyünde toprağa verildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2013, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48