Bakan Mehmet Özhaseki´den Ereğli´ye Açık Senet,Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız

Bakan Mehmet Özhaseki´den Ereğli´ye Açık Senet,Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız

Bakan Mehmet Özhaseki´den  Ereğli´ye Açık Senet,Ne gerekiyorsa yapmaya hazırız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Ereğli Belediyesini ziyaretinde gazetecilerin Ereğli İl Olacak mı? sorusuna yanıt verdi. Özhaseki, İlçede yaşayan 24 yaşındaki Yasin Çiçekin Yalı Caddesi girişinde ki köprüde ki engelli asansörünün onarılması isteği üzerine Belediye Başkanı Hüseyin Uysala talimat verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, HDP’li belediyelerin seçim öncesi geçici işçilerin maaşlarını 6 bin 300, diğerlerininkini 7 bin 500 TL’ye yükselterek, gariban işçiye bin TL’sini verip diğer kısmını ellerinden alıp direk Kandil’e gönderdiklerini söyledi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Zonguldak’ın Ereğli İlçesine gelerek belediyeyi ziyaret etti. Ereğli Belediyesi girişinde çiçeklerle karşılanan Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, daha sonra Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın belediyenin hizmetlerine yönelik sunumunu dinledi.

HDPli belediyenin kandile para göndermesi

Burada yaptığı konuşmasında HDP’li belediyelerin iyi niyetli olmadığını ifade eden Bakan Özhaseki, işçiye verdikleri parayı geri alıp direk Kandil’e gönderdiklerini ifade etti. Özhaseki konuşmasında “Bu seçim öncesinde HDP’li belediye bir sözleşme yapıyor. Geçici işçilere 6 bin 300 TL veriyor, gerisine de 7 bin 500 TL veriyor. Arkadaşlar, devletin bütçesi imkan verse, bütün işçi arkadaşlarımıza 10 bin TL verse keşke. Belediyenin imkanları olsa 20’şer bin TL versek, dağıtsak. Ama niyet doğru değil. Akılda o iyi iş yok. O parayı geri ellerinden alıyorlar, bin TL’sini garibana veriyorlar, öbür tarafı elinden alıp yine Kandil’e gönderiyorlar. İşte tabii, onlara karşıda tavrımız tabi ki sert olacak. Başkanımızın iyi niyetine milletvekillerimizin, teşkilatımızın desteği, hükumetimizin desteği elbette başkanımızın yanında olacak” dedi.

EREĞLİ İL OLACAK MI?

Bakan Özhaseki, basın mensuplarının “Ereğli İl olacak mı?” sorusuna ,“Bu konuda ümit vermek istemem, bu konuda bilgim de yok. Bu işin siyasal boyutu var. İl olma noktasına gelince, nüfusu üçyüz, dörtyüz bini geçmiş elli yer var. Bu ayrı karar gerektirir, o yüzden o konuda bir şey söylemem doğru olmaz” cevabını verdi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki konuşmasının ardından Kdz. Ereğli ilçesinde 15 Temmuz darve girişimi sonrasında oluşturulan deftere duygu ve düşüncelerini yazdı.
BAKAN YASİN ÇİÇEKE SÖZ VERDİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Ereğli Belediyesi’nden AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı binasına geçtiği sırara da önüne çıkan 24 yaşındaki Yasin Çiçeki dinledi. Daha önce Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Zonguldak Valiliği gibi kurumlara Yalı Caddesi girişindeki köprüde bulunan asansörün tamir edilmesine ilişkin taleplerde bulunan Yasin Çiçek, Bakan Özhasekiden yardım istedi. Bakan Özhaseki, Çeçikin Yalı Caddesi’nde ki köprüde bulunan asansörün çalışmadığını ve asansörün tamir edilip çalıştırılması isteğini olumlu karşıladı. Bakan Özhaseki, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a asansörün derhal onarılması talimatını vererek, tüm masrafını da kendisinin karşılayacağını ifade etti. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı girişinde çiçeklerle karşılanan Bakan Özhaseki, daha sonra partililerle bir araya geldi. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, teşkilat binasında yaptığı konuşmada yerel seçimlerde ‘alınamaz’ denilen belediyeyi aldıklarını, referandum, 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimlerinde Türkiye ortalamasının üzerinde oy aldıklarını söyledi. İlçede sağlık yönünden bir sıkıntı yaşanmadığını dile getiren Çakır, ulaşım noktasında ise Zonguldak-Ereğli karayolu ile Ereğli Devrek Karayolu’nun ihalelerinin yapıldığını, çiftli eğitim yapılan ilçeye her yıl 3-4 okul ilave ederek bu sorunu da çözmeye çalıştıklarını anlattı.
Bakan Özhaseki ise konuşmasında Ereğli ile ilgili olarak üzerine ne düşüyorsa yapmaya hazır olduğunu ve bunun açık bir senet olarak kabul edilmesini istedi. Bakan Özhaseki konuşmasının ardından Kdz. Ereğli ilçesinden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2016, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48