Bakanlıktan Kdz. Ereğli Belediyesine hibe araç

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kdz.Ereğli Belediyesine hibe araç desteğinde bulundu. Başkan Uysal, Batı Karadeniz Bölgesinin en geniş araç filosuna kavuştuklarını belirterek, “Ereğli’de 150 bin nüfusa hizmet verecek araç parkını şimdiden oluşturmaya başladık” dedi.

Bakanlıktan Kdz. Ereğli Belediyesine hibe araç

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kdz.EreğliBelediyesine hibe araç desteğinde bulundu. Başkan Uysal, Batı KaradenizBölgesinin en geniş araç filosuna kavuştuklarını belirterek, “Ereğli’de 150 binnüfusa hizmet verecek araç parkını şimdiden oluşturmaya başladık” dedi.

Kurumlar arası diyalog veuyumlu çalışmayı sürdüren Kdz.Ereğli Belediyesinin, çevre projelerine ve altyapıya verdiği önem bakanlık tarafından da ödüllendirildi.

Çevre ve ŞehircilikBakanlığı, Kdz.Ereğli Belediyesine 280 bin TL değerinde vidanjör aracı hibeetti. Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, beraberinde Başkan YardımcısıHüseyin Ağlar, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca ve Fen İşleri MüdürüOğuz Cömert ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığından hibe edilen aracıteslim aldı.

150 BİN NÜFUSA HİZMET EDECEK ARAÇ PARKI

Başkan Hüseyin Uysal,bakanlıktan teslim aldığı aracın anahtarını Su ve Kanalizasyon İşleri MüdürüDeniz Koca’ya teslim etti.

Kdz.Ereğli Belediyesinin BatıKaradeniz Bölgesinde en geniş araç filosuna kavuştuğunu belirten Başkan Uysal;“Güçlü belediyeler, güçlü araç parkı ile belli olur. Bugüne kadar borçlanmadan,kendi öz kaynaklarımızla 54 yeni araç aldık. Kdz.Ereğli’nin 150 bin nüfusunahizmet edebilecek bir araç parkı şimdiden oluştu. 2 yıldır uyguladığımızçalışma ile Kdz.Ereğli Belediyemizi araç kiralama yerine filo bakımından nasılkara geçirdiğimizi rakamlarıyla önümüzdeki aylarda halkımıza açıklayacağız.Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız da, yaptığımız çalışmaların ardından hibe araçdesteğinde bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki vebölge milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Yeni aracımız, Kdz.Ereğli’mizehayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bakanlıktan teslim alınanaraç, Kdz. Ereğli Belediyesi araç parkına dahil edil edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2016, 07:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48