BAKIM EVİ MÜDÜRÜNDEN DAYAK İDDİALARINA YANIT GELDİ

Engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi müdürü Psikolog Serdar Demirkol, olayla ilgili açıklama yaptı.

BAKIM EVİ MÜDÜRÜNDEN DAYAK İDDİALARINA YANIT GELDİ
gundemeregli.com-Alaplı´ da engellilere şiddet görüntüleriyle gündeme gelen engelli bakım merkezi müdürü Psikolog Serdar Demirkol, olayla ilgili açıklama yaptı. 


Alaplı´ da özel bir bakım merkezinde engelliler ile yaşlılara dayak görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından kurum müdürü ve şiddet gördüğü iddia edilen çocuğun annesi konuştu. Görüntülerin 10 ay önce işten çıkardıkları personel tarafından çekildiğini ve 7-8 ay saklandığını, bu sürede kendisine şantaj yapıldığını öne süren kurum müdürü Demirkol, “Ben öncelikle şahsım üzerinden yürütülen camiayı karalama kampanyası ile ilgili bütün özel bakım merkezi, engelliler camiası ve ailelerinden özür diliyorum. Bu görüntülerin basına yansımasının temel sebebi aramızda ticari anlaşmazlık bulunan ortağım tarafından yürütülen bir karalama kampanyasıdır. Hukuki açıdan sonuç alınamayacağını bildiği için entrikaya başvurarak sonuç almaya yönelik çabalardır. Kurumumuza ve camiamıza yapılan saldırı beni gerçekten çok üzdü. Olay hukuki boyutuyla devam ediyor. Soruşturma sürüyor. Sorumluları yargılanacak, bununla ilgili kimin ne suçu varsa gereken cezayı alacaktır” dedi.


Olayın işkence olmadığını savunan Demirkol, Belki olmaması gereken kaba davranışlar var ama işkenceyi düşündürecek bir olay yok. Bütün engelli ailelerinden, sosyal hizmet camiasından, bütün meslektaşlarımdan ve herkesten özür diliyorum. Biz tutuksuz yargılanıyoruz. Hukuk dilinde denetimli serbestlik diye tanımlanan 15 günde bir kolluk kuvvetlerine gidip imza vermek suretiyle soruşturmanın tamamlanmasını bekliyoruz diye konuştu.


Otistik engelli K.Y.’nin annesi N.Y. (38) ise, kendisinin kurumda 1.5 yıl süre ile çalıştığını, görüntülerin çekildiği zamanda çalışmaya devam ettiğini söyledi. Çalıştığı sürede gerek oğluna gerekse diğer engellilere yönelik böyle bir olayla karşılaşmadığını belirten N.Y., Benim oğlumun yemek yeme sorunları olmuştu. Kurumumuzun müdürü de yemek yeme sorunlarından dolayı bizi buraya çağırdı. Biz de buraya geldik 3-4 ay kadar kurumda kaldık. Kurum müdürümüz de bizi işe aldı. Her şey iyiydi. Yemek yeme sorunlarını çözdük. Aşırı bir sorunu da yoktu. Ben bu bakıcının amacını öğrendim. Sürekli oğlumu kışkırtmaya çalışıyordu şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2014, 06:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48