Balcı,Kırsal´da Üyelerle bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili aday adayı Yaşar Balcı, kırsaldaki parti üyelerini ziyaret etti.

Balcı,Kırsal´da Üyelerle bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili aday adayı Yaşar Balcı, kırsaldaki parti üyelerini ziyaret etti.

Balcı, hafta sonu Ormanlı, Subaşı Bölgesi ile E. Sofular, Hasankahyalar ve Saltuklu köylerinde parti üyeleriyle ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyaretlerde çok sayıda Parti Üyeleri ve vatandaşlar, Balcı’ya Aday olması durumunda çok mutluluk duyacaklarını söyleyerek, aday adaylığı sürecindeki çalışmalarında başarılar dilediler.

“Gönlümüzün Milletvekilisin, Biz seni seviyoruz ve Hoş geldin” sözleriyle ziyaretlerde karşılanan Balcı, “Sizlerin sıkıntısını biliyorum, güzel karşılamanız için teşekkür ediyorum.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Milletvekili adaylarının belirlenmesi noktasında ön seçimde destek vereceklerini belirten üyeler, Balcı ile uzun süre sohbet ederek, bölgelerindeki sıkıntıları aktardılar.

PARTİ ÜYELERİNİ VE VATANDAŞLARI HEYACANLADIRDIĞI GÖRÜLDÜ

Parti Üyeleri ile vatandaşlar, “Biz seni çok takdir ediyoruz. Bizleri sadece seçimden seçime ziyaret etmiyorsun. Her fırsat bulduğunda bizleri ziyaret ederek onurlandırıyorsun. Milletvekilliğinde aday olursan çok mutlu oluruz. Bizim gönlümüz senden yana. Sorunlarımızı en iyi şekilde bildiğinize inanıyoruz. Bölgemizde gençlerimiz iş bulamadıklarından her geçen gün göç artıyor. Aday adaylığınızı duyduğumuzda çok heyecanlandık. Yapılacak seçimde sizin yanınızda olacağımızı sözünü veriyoruz.” sözleriyle Balcı’yı ağırladılar.

BALCI: “AKP İKTİDARININ BAŞKANLARI VE MİLLETVEKİLLERİ SESSİZ”

Balcı, ziyaretlerde yaptığı konuşmasında ise şunları kaydetti;

“Ereğli’de 30 yıldır Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik yapıyorum. Her sektörü bilen insanım. Ereğli’de ticari hayat bitiriliyor. Ereğli’nin köylerini sık sık geziyorum, bakıyorum gençler yok. Geçtiğimiz günlerde Kandillide özel maden ocağında 500 işçiyi kapı dışına konuldu. Ne Vali, ne Kaymakam, ne siyasiler, ne AKP iktidarının Başkanları ve Milletvekilleri işten çıkartılan bu çocuklar ne olacak? İşten çıkartılanların çocukları var, kışın ortasında ‘kömürü var mı, geliri var mı?’ diyen yok. Dünyanın her yerinde Devlet vatandaşına sahip çıkmak zorundadır. Esnafına, sanayicisine de sahip çıkmalıdır. Bölgemizin olmazsa olmazı madenine destek vereceksin. Bu bölgenin insanını Çorlu ve İzmit’e muhtaç bırakmayacaksın.

Bazı Ülkülerde havayolları, tren yolları devletin elindedir. Peşkeş çekilmemiştir. Türkiye’de kandırmacı modelle özelleştirme ile babadan kalan mirasları tükettik. Şimdi ne yapacaklar? Halen işsizlik şuanda Avrupa Ülkeleri içerisinde Türkiye’de en yüksek, 10.3 işsizlik oranı var. Gençlerin içerisinde yüzde 20 işsiz oranı var. Bizim memleketimizin yüzde 80’ni emekli, bu emeklilerimizin arasında adaletsizlik düzeltilecek. 5 sene öncesi emekli ile 20 sene önce emekli olan insan ekmeği, bulguru, peyniri aynı para ile almıyor mu? Emekli biri 600, diğeri neden 1500 alsın. Bundan sonrası güvene kalıyor. Buna benzer birçok sıkıntının ortadan kalkması adına vatandaşlarımızı temsil etmek istiyorum. Ziyaretime göstermiş olduğunuz ilgi ve alakanıza teşekkür ediyorum.”

Öte yandan, Balcı, E. Sofular köyünde yardıma muhtaç 6 çocuğu ve eşiyle iki odalı evde yaşayan İsmet Çetinkaya’yı (50) ziyaret ederek sevindirdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48