Balı Tay çiftliğinde yangın

Balı Tay çiftliğinde yangın

Balı Tay çiftliğinde yangın


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde henüz yapım aşamasında olan at çiftliğine ait dinlenme yeri alev alev yandı. İş yeri sahibi açmak için çalışma yaptığı iş yerinin yanmasını gözler yaşları içerisinde izlerken, yangının kundaklama sonucu çıkma ihtimali üzerinde duruluyor. Öte yandan yanan iş yerinin Belediyeye ruhsat için başvurduğu ancak aradan geçen 1,5 yıla rağmen ruhsat başvurusu sonuçlanmadı.

Yangın saat 21.00 sıralarında ilçeye bağlı Balı Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre Bülent Çırpan’a ait at çiftliğinde ki iki katlı dinlenme yerinde yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangına Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri 5 arazöz ve çok sayıda itfaiye personeli ile müdahale ederken, vatandaşlarda yangın söndürme çalışmalarına yardım etti. Yangın 1 saat süren çalışma sonunda söndürülürken, iş yeri ise tamamen yandı. Yangın sırasında çiftlikteki atların dinlenme yerinden uzakta olması ve yangının çevredeki evler ile ormana sıçramadan söndürülmesi büyük bir faciayı önledi.

Kdz. Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş yangın yerine gelerek incelmelerde bulundu. Söndürme çalışmaları sonrası gazetecilere bilgi veren Ateş “Ereğli İtfaiyesi olarak 5 araç Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün araç takviyesi ile birlikte geldik. Şu anda çiftlik tamamen ahşap. söndürme çalışmalarımız devam ediyor. Kontrolümüz altında. Çevreye sirayet yok. Söndürmenin sonunda çıkış sebebini araştıracağız. At çiftliğinin hemen yanında. Ancak atlar burada bulunmuyor. At binmeye gelen kişilerin oturdukları çay içtikleri boş alan dedi. 

Mahalle sakinleri yangını korkulu gözlerle izlerken, iş yerinin sahibi Bülent Çırpan’ın eşi Sevtap Çırpan ise göz yaşlarına boğuldu. Çırpan’ı yakınları teselli etmeye çalıştı.AYNI KİŞİYE AİT İKİNCİ İŞYERİ YANGINI


Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Balı Mahallesi’nde Bülent Çırpan’a ait kahvaltı yeri de 25 Temmuz 2015 tarihinde tamamen yanarak kullanılamaz hale gelmişti. 2 yıl aradan sonra aynı kişiye ait iş yerinin yine tamamen yanması kundaklama ihtimalini akla getirdi. Çırpan ailesi de yangının kundaklama sonucu çıkmış olabileceğinden şüphelendikleri öğrenildi. Yangının çıkış sebebi araştırılırken polis yangınla ilgili çok yönlü soruşturma başlattı. Öte yandan iş yerinin Kdz. Ereğli Belediyesine 1,5 yıl önce ruhsat başvurusunda bulunduğu ancak bilinmeyen bir nedenle ruhsat başvurusu sonuçlandırılamadı. Kdz. Ereğliye turrizm anlamnında çok önemli bir değer kazandıracak ve ilçede bir ilki gerçekleştirecek iş yerinin ruhsat başvurusunun neden sonuçlandırılmadığı ise merak ediliyor. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48