Balıkçılar av sezonu hazırlıklarına başladı

Balıkçılar av sezonu hazırlıklarına başladı

Balıkçılar av sezonu hazırlıklarına başladı
Zonguldak’ta balıkçılar av sezonu hazırlıklarına başladı. Ağlarını ve teknelerini tamir etmeye başlayan balıkçılar, bu sezon denizden umutlu olduklarını söyledi.
1 Eylül tarihinde sona erecek avlanma yasağı öncesinde Zonguldak Limanında bulunan balıkçılar hazırlıklara başladı. Ağlarını ve teknelerini erkenden tamir etmeye başlayan balıkçılar av sezonuna hazır halde girmek istiyor. Bu yıl balıktan umutlu olduklarını ifade eden 59 yaşındaki Necmi Özmen, “Yaklaşık 50 yıldır balıkçılıkla uğraşıyorum. Geçen yıl en çok denize açılan benim. Geçen sene balık yok denecek kadar azdı bu sene oltacıların aldığı balığa göre balık bol görünüyor. Balıkçılık sezonu 10 gün sonra açılıyor. Bu sene bol olmasını bekliyoruz. Allah’a şükürler olsun bu sene trolleri yasakladılar, balığın olacağından eminim. Hazırlıklarımız sürüyor. Yeni ağlar aldım ve bitirdim. Balık sezonunun açılmasını bekliyorum. Bir aksilik olmazsa vira bismillah deyip 10 gün sonra denize açılacağız” şeklinde konuştu.
Hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar av yasağının bitmesi için gün sayarken, bazı balıkçılar ise 1 Eylül için hazırlıklarını tamamlamak için tekne ve ağlarını yaparak av sezonuna hazırlanıyor.
Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2016, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48