Başkan Uysal´dan Ereğli çıkartması

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr Dr Hüseyin Uysal saha ziyaretleri gerçekleştirdi. Başkan Uysal, beraberinde belediye daire müdürleri ile ilçe genelinde yapılan ve yapılması hedeflenen çalışmalara ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başkan Uysal´dan Ereğli çıkartması

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Opr Dr Hüseyin Uysal saha ziyaretleri gerçekleştirdi. Başkan Uysal, beraberinde belediye daire müdürleri ile ilçe genelinde yapılan ve yapılması hedeflenen çalışmalara ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Kepez bölgesinde modern bir yapıya dönüştürülen Ereğli Belediyesi Şantiye’sinde başlayan inceleme ve ziyaretler yılların “ayıbı” olarak değerlendirilen Köseağzı mevkisinde sona erdi. Başkan Uysal, gazetecilerin sorularını yanıtladı, diyalog ve işbirliği ile bölgenin sorunlarının üstesinden gelmeye çalışacaklarını yineledi. Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ilçe genelinde yapılan çalışmalara ilişkin verdiği bilgiler ise şu şekilde:

“ŞANTİYE ALANINI, BELEN SANAYİ SİTESİ YANINDA BULUNAN BU ALANA TAŞIYORUZ”

Potbaşımevkisinde bulunan, Fen İşleri, Su ve Kanalizasyon ile Ulaştırma Müdürlüğü’nün kullandığı şantiye alanını, Belen Sanayi Sitesi yanında bulunan bu alana taşıyoruz. Yeni şantiye binamız toplam 13 bin metrekare üzerine kuruldu. Bu bölge de, Fen İşleri Müdürlüğümüz ekiplerince yapılan, kazı ve dolgu yöntemiyle yaklaşık bin metreküplük hafriyat ve 3 bin metreküplük taş duvar çalışması vealanında bulunan 4 prefabrik yapı tamamlandı. Taşınma işlemini yılsonuna kadar gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Ayrıca yeni şantiyeye taşınılması ile boşalacakPotbaşı’ndaki alan üzerine de yeni proje geliştiriyoruz.

“İTFAİYE BİNASI SON AŞAMAYA GELDİ”

Kepez, Ören, Belen, Soğanlı, Ömerli bölgeleri ile köylerde meydana gelebilecek Yangın, kaza, deprem, boğulma olayları vb. olayları müdahale süresinin kısaltılması için Belen sanayi mevkiine yapımı başlanan itfaiye binası son aşamaya geldi. 3 İtfaiye aracı kapasiteli olan Belen itfaiye istasyon binamızın yapım çalışmaları tamamlandı. Kışlapotbaşı mevkiinde bulunan itfaiye binası boşaltılarak yeni yapılan yere taşınacak. Ayrıca Kışla’da bir süre önce açtığımız ana itfaiye binamızda hizmete devam ediyor.

“TERMİNAL BİTTİ VE TARAFIMIZA TESLİM İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİ”

Terminali % 40 seviyesinde teslim almıştık. Terminal bitti ve tarafımıza teslim işlemi gerçekleşti. Peronların ve yazıhanelerinin ihaleleri yapılıyor. Hastane kavşak yapım işi nedeniyle buradaki yoğunluğu dikkate alarak hizmete giriş tarihi ile ilgili karar vereceğiz.

KULÜP TESİSİ BAŞTAN AŞAĞI YENİLENİYOR

Karadeniz Ereğli Belediyespor Kulübümüzün tesislerini baştan aşağıya yeniliyor. Tesislerde bulunan ve zemin değişimi zorunlu hale gelen iki ayrı kapalı sahayı, gerektiğinde 2600 metrekare alan üzerinde tam saha, gerektiğinde ise 1300 metrekare üzerinde aynı anda iki müsabaka oynanacak şekilde açık saha olarak getirdik. 1 hafta içinde hizmete girecek. Kulüp önceki yönetimden kaba inşaat halinde devraldığımız yemekhane üzerindeki yeri de, aynı anda 25 sporcunun kalıp her türlü ihtiyaçlarını karşılayabileceği mekâna dönüştürdü. Tesisin aynı anda konaklama kapasitesi 65’e çıktı.

YOLUN TESLİMİ İLE BİRLİKTE GEREKEN DÜZENLEME ÇALIŞMALARINI YAPACAĞIZ

Karayollarınca yapılan ve tamamlanan Gülüç- Devrek Yol Ayrımı ve DevrekYol Ayrımı - Kepez yolu üzerinde yan yol çalışmaları yaptık. Elmatepe girişinden başladığımız yan yol çalışmalarımız Kepez’dede büyük ölçüde tamamlandı. Yolun teslimi ile birlikte gereken düzenleme çalışmalarını da yapacağız.

HATİP SOKAKTA SU HATTI ÇALIŞMASINA BAŞLANDI

Hatip Sokakta su hattı çalışmasına başladık. Bizler geçen yıldan bu yana Akarca, Bağlık, Kışla,Hamzafakıllı,Müftü,Kepez Kavaklık,Bölücek Orhanlar ve Süleymanlar mahalleri gibi bir çok mahallede toplam 25 bin metre uzunluğunda yağmurlama ve Kanalizasyon hattını değiştirdik. Bu rakam yılsonuna kadar 40 bin metre olacak. Bugüne kadar 18 bin metre içme ve kullanma suyu hattı değişti, bu rakam yılsonuna kadar 25 bin metre olacak.

UN PAZAR’INDA YAYALAŞTIRMA PROJESİNDE SONA GELDİK

Un Pazar’ında yayalaştırma projesinde sona geldik. Yaya kaldırımlarını genişleterek parkların önüne geçtik. Eski PTT binasının olduğu alanda başladığımız park alanı çalışmasında sona geldik. Ayrıca Japon Pazarı istikametindeki çalışmamızda önümüzdeki günlerde başlayacak.

PROGRAM DÂHİLİNDE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM SÜRECEK

Bu yıl 20 bin ton asfalt dökmeyi planladık ancak bu rakam yeni ilaveler ile 23-25 bin tonu bulacak..Hamzafakıhlı (OSB) yol güzergâhı bitti. Köseağzı yolunu asfaltladık. Bu yol sadece Köseağzı plajına ulaşımı kolaylaştırmadı. Ereğli - Kandilli ulaşımı için alternatif bir yol oldu ve Ereğli-Kandilli yolu 5 Km kısaldı. Sadece 1 KM’lik asfalt olarak bakmamak lazım buradaki çalışmaya, burada yol genişlemesi önemliydi. Ayrıca yola girişte de gördüğünüz gibi taş duvar çalışması da yapıldı. Ayrıca Ereğli–Kandilli yolu üzerinde eski çöp alanının alt kısmında yol genişletme çalışmalarımız sürüyor.Yine aynı güzergahta dar köprüyü genişletiyoruz. Program dahilindeki asfalt çalışmalarımız sürecek”

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2015, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48