Başkan Uysal’ın Çanakkale Zaferi anma mesajı

Başkan Uysal’ın Çanakkale Zaferi anma mesajı

Başkan Uysal’ın Çanakkale Zaferi anma mesajı

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Çanakkale Zaferi’nin 101. yılı dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Başkan Uysal mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletimizin birlik ve bütünlüğüne kast eden ve hain amaçları uğruna kan döken mihraklara karşı mücadele verdiğimiz şu günlerde, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda 101 yıl önce Çanakkale’de destanlaşan o ruhu, bir kez daha anıyoruz.

Türk milleti birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelmiş, hiçbir zaman esaret altına girmemiş ve her zaman tarihe yön veren parlak zaferlere imza atmıştır.

Çanakkale Geçilmez dedirten kahramanlarımız, milletimizin gücünü tüm dünyaya bir kez daha duyurmuş, vatana sahip çıkma ve özgür yaşama kararlılığımız güçlü biçimde ortaya konulmuştur.

Çanakkale´de ortaya konulan ruh, milli mücadelede de kendini göstermiş, bütün fertleriyle el ele veren milletimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde zafere ulaşmıştır.

Türk milletinin birlikte yaşama iradesi, vatan ve bayrak sevgisi Çanakkale´de olduğu gibi tarihin her safhasında bizleri güçlü kılmış ve kılacaktır.

Bizler hayatımızın her anında, bu vatan için canlarını, mallarını, sağlıklarını ve rahatlarını feda eyleyen ecdadımızın aziz hatıralarını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmakla mükellefiz. Bu günümüzü bizlere hediye edenlere olan minnet borcumuzu, devletimize sahip çıkarak ve milletimizi aydınlık yarınlara taşıyarak ödemek zorundayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakâr milletimizin nice adsız kahramanlarını minnet, saygı ve şükranla anıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48