Belediye Çocuk Meclisi Kuruyor

Karadeniz Ereğli Belediyesi, çocukların erken yaşta demokrasi ile tanışmalarını sağlamak ve sorunlarını yerel yönetim hizmet birimlerine taşıyabilmeleri amacıyla çocuk meclisi kuracak

Belediye Çocuk Meclisi Kuruyor

Karadeniz Ereğli Belediyesi, çocukların erken yaşta demokrasi ile tanışmalarını sağlamak ve sorunlarını yerel yönetim hizmet birimlerine taşıyabilmeleri amacıyla; İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak, belediye sınırları içindeki resmi ile özel olmak üzere tüm ilk ve orta okullarda her okulu temsilen seçimle belirlenen 08-14 yaş grubu arası birer öğrencilerden oluşan Çocuk ve Gençlik Meclisi kuruyor.

 SİZLER BİZİM GELECEĞİMİZSİNİZ

Karadeniz Ereğli Merkez Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın da katılımıyla gerçekleşen seçim öncesi öğrencilerin meşalelerle ve konfetilerle , “En büyük başkan bizim başkan” sloganlarıyla karşıladığı ve futbol oynadığı Başkan Uysal, “Sizler bizim geleceğimizsiniz. Öğretmenlerimizin, anne ve babalarınızın, amcalarınızın ailelerinizin bizlerin canlarısınız. Sizleri çok seviyoruz.

EREĞLİ DAHA HUZURLU BİR KENT OLACAK

Bizler sizin dünyanızı tanımazsak, sizlerin fikirlerinizi önemsemezsek, bir adım ileri gidemeyiz. Sizlerden çıkacak fikirlerle Ereğli çok daha huzurlu ve bir kent olacak. Atatürk’ün söyle bir sözü var. “Her kafanın anlamaktan aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik.” Sizleri anlamakta zorlanmamak için sizlere yatırım yapıyoruz, geleceğe yatırım yapıyoruz. ” dedi.

ÖĞRENCİLERİN İSTEKLERİNİ DİNLEDİ

Gençlik Meclisi Başkanlığı’na aday olan Mehmet Furkan Özcan, Özge Öztürk, Berk Yüksel ve Emrah Akkaya adlı 4 öğrencinin taleplerini de soran Başkan Uysal’a, öğrenciler, Ereğli’deki kültürel faaliyetlerin artması, spor alanlarının açılması, gençlik merkezi yapılması gibi isteklerde bulundu.

GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ 2015 YILINDA

Başkan Uysal’da, Kültür evi ve Gençlik Merkezi’nin 2015 yılında projesine başlanacağını söyledi. Başkan Uysal okulun fiziki şartlarının düzeltilmesini isteyen öğrencilere de, “Milletvekilimiz Ercan Candan okulunuzun 2015 yılı projesine alındığını söyledi” ifadesini kullanınca öğrenciler ayakta alkışladı.

Başkan Uysal ayrıca seçim sonrası kurulacak meclisten gençlerin geçmesini istedikleri maddeler konusunda kendilerine 24 saat ulaşabileceklerini belirtti.

OY KULLANAN ÖĞRENCİYE CEP AJANDASI HEDİYE

Düzenlenen seçime, Başkan Uysal’ın yanı sıra Başkan Yardımcısı Nazım Erdoğan, Bazı Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, Okul Müdürü Okan Çamdal ve okul öğretmenleri katılırken 4 adayın yarıştığı seçimde 272 oy alan Mehmet Furkan Özcan okulunu temsilen meclise seçilen öğrenci oldu. Oy kullanan öğrencilere Karadeniz Ereğli Belediyesi logolu cep ajandası hediye edildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48