Bir kişinin öldüğü olayda tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi

Bir kişinin öldüğü olayda tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi

Bir kişinin öldüğü olayda tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi
Zonguldak’ta bir kişiyi silahla öldürdüğü iddia edilen tutuklu sanık Mahmut T.nin yargılanmasına devam edildi.
Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Mahmut T.’nin yanı sıra tutuksuz sanıklar ve taraf avukatları katıldı. Olayda hayatını kaybeden Tarık Berberoğlu ile tanışıklığının dahi olmadığını söyleyen sanık Mahmut T., “Olay günü kahvehanede oyun oynuyorduk. Daha önce telefonla arayıp nerede olduğumu öğrenen Cem A. da geldi. Sigara içmek için ara verdik, ben lavaboya gittim. Cem yanıma gelerek ‘Seni istiyorlar’ dedi. Ben de kim olduğunu sorduğumda Şaban ve Sefer’in adamları olduğunu söyledi. Dışarı çıktığımda birkaç kişi kahvehanenin sahibi ile tartışıyordu. Kahvehane sahibi ‘Benim mekanımdan adam alamazsınız’ gibi şeyler söylüyordu. Şaban Ş. de beni görünce ‘Bizimle geliyorsun’ dedi. Ben de ‘Siz kim oluyorsunuz, amir misin memur musun kimi götürüyorsunuz’ diye direnmem üzerine bana saldırdılar. Yere düştüm, bir el silah sesi duydum. Kim ateş etti görmedim. Silah sesi üzerine benim üzerimden kalktılar. Bu sırada maktulün silahını bana doğrulttuğunu gördüm. O an heyecanla patlayıp patlamadığını bilmiyorum. Bunun üzerine ben silahımı çıkartarak hedef gözetmeksizin 2-3 el ateş ettim. Bu sırada maktul yüzü bana dönük olduğu halde geri gitmeye çalışırken düştü. Ben kaçmaya devam ettim. Ancak yanından geçerken bir daha silah sesi duyunca bana ateş ettiğini düşünerek ateş ettim. Kaldırım kenarında çiçek saksısına sırtını yaslanmış şekilde otururken gördüm, bu nedenle silahı başına dayadım ve elindeki silahı atmasını istedim. Elinin yerde olduğunu görünce ateş etmedim ve oradan uzaklaştım. Öldürme niyetim olsaydı o an bana engel olan kimse yoktu, ateş edebilirdim” dedi.
Sanık Cem A. ise Biz olay sırasında Tarık Berberoğlu’nun öldüğünü bilmiyorduk. Hatta olay yerinden ayrılırken polisi ben aradım. Tarık’ın yaralı olduğunu söyledim. Tarık’ın öldüğünü Konya’da internetten öğrenmiştik. Ayrıca ben yolda giderken Mahmut’a özellikle Sen dayayarak ateş ettin mi diye sordum. O da Dayayarak ateş etmedim dedi şeklinde ifade verdi.
Duruşmada diğer sanıklar da ifade verdi. Mahkeme, tutuklu sanık Mahmut T.’nin olaydan sonra kaçtığı ve yakalama kararı üzerine tutuklandığını dikkate alarak tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48