BU KÖPRÜ 250 GÜNDE TAMAMLANDI

BU KÖPRÜ 250 GÜNDE TAMAMLANDI

gundemeregli.com-Kdz. Ereğli İlçesi Devrek Yol ayrımında yapımına geçen Nisan ayı içerisinde başlanan 660 metre uzunluğu 20 metre genişliği ile ilçenin en büyük ve en uzun köprülü kavşağı 8 ay gibi bir sürede tamamlandı.

Son olarak Asfalt çalışmaları yapılan ve beyaz yol şeridi çekilen yolla ilgili olarak ihaleyi alan Ankaralılar firması gidiş-dönüş yolu arasındaki sulama kanalı için bordür taşı döşeme çalışmalarına başladı. Köprünün İlçeye bağlı Elmatepe Mahallesinden çekilen son görüntüleri İstanbul TEM otoyolunu aratmadı.

Kdz. Ereğli İlçesi’nde yapımına geçen Nisan ayı içersinde başlanan ve 660 metre uzunluğu, 20 metre genişliğindeki köprülü kavşak Ereğli’nin en uzun köprüsü olma özelliğini korurken, çalışmalarında 8 ay gibi kısa bir sürede tamamlanması dikkat çekti.

Asfaltı da dökülen ardından şeridi çekilen köprüde gidiş, dönüş arasındaki refüjde sunama kanallarının bordür taşı döşeme çalışmalarına başlanarak, ,ufak tefek çevre düzenlemelerinin bitirilmesi ile birlikte trafiğe açılacak.

İlçede 8 ay önce çalışmalarına başlanan köprü Aralık ayının ilk haftasında tamamlanarak 8 ay gibi kısa bir sürede hizmete girmiş olacak.

TRAFİK RAHATLAYACAK

İlçede bağlı Devrek yol ayrımında 8 aydır yaşanan köprü çalışması sebebiyle trafikte zaman zaman sıkışıklık yaşanırken, 650, 700 metrelik alanda trafiğin tek şeritten sağlanması da körünün önümüzdeki hafta içinde hizmete girmesi ile son bulmuş olacak.

Konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan firma yetkilileri, çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini kaydederek, çalışmanın ise belirlenen süreden daha kısa sürede tamamlandığını kaydettiler.

Yoğun bir ekip ile çalışmalara aralıksız olarak devam ettiklerini kaydeden yetkililer, “Çalışmalar büyük oranda tamamlandı. Yüzde 98 oranına yakın çalışmanın tamamlandığını ifade edebiliriz. Hedefimiz Aralık ayının ilk haftası bu çalışmaları tamamlayıp, yolu karayolunu teslim etmek. Yani Aralık ayının ilk haftası içersinde bitecek. Zaman zaman trafikte sıkışmalar oluyor. Buda çalışmalar gereği olması gereken bir durum. Amacımız bu sıkıntıları en kısa sürede sona erdirmek” şeklinde konuştular.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2013, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5

banner41

banner47

banner4

banner46

banner48