BU OKULDAN MEZUN OLAN MİLLETVEKİLİ KİM ?

BU OKULDAN MEZUN OLAN MİLLETVEKİLİ KİM ?
gundemeregli.com-Şimdilerde derme çatma bir görüntü veren bu binada eğitim-öğretim gören AK Parti Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, azmin zaferini ortaya koyan isim olarak taktir toplamaya devam ediyor.
Ereğli İlçesi Hamzafakıhlı köyüne bağlı Çolaklar mahallesinde 30 metrekarelik tek sınıflık birleştirilmiş sınıfta 1974-80 yılları arasında eğitim gören Candan, temel atma töreni için geldiği köyünde eski okulunu görünce duygulu anlar yaşadı.

Candan bugünlerde işçi yatakhanesi olarak kullanılan ve 1974 yılında kayıt olup 1980 yılında birincilik ile bitirdiği birleştirilmiş İlkokul hizmet binası görünce duygularını gizlememesi davetlileri de etkiledi.  

İlkokulu Çolaklar mahallesindeki Birleştirilmiş sınıfta okuyan Öğretim Üyesi Prof. Dr. Candan Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Metalürji Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını İngiltere´de University of Sheffield Mühendislik Fakültesinde tamamladı.

Metalürji mühendisliği alanında 2000´de doçent, malzeme bilimi alanında 2006´da profesör oldu. ABD Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı, Dekan Vekilliği ve Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bilecik Üniversitesi Makine ve İmalat Mühendisliği Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Aynı üniversitede Rektör Yardımcılığı görevini yürüttü. 1999´da Cambridge Autobiography tarafından hazırlanan 20. Yüzyılın Başarılı İnsanları kitabında yer aldı. Kdz. Ereğli, Zonguldak ve Karabük´te düzenlenen Demir Çelik Kongrelerinin yürütücü üyeliğini yaptı. 1 adet patenti ve 40´ı uluslararası olmak üzere 51 bilimsel yayını bulunmaktadır.

24. Dönemde Türkiye-AB KPK ve Asya Parlamenter Asamblesi Üyesi oldu.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Candan, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2013, 11:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER