BU SAYEDE TÜRKİYEDE BİR EKSİKLİK GİDERİLDİ..

BU SAYEDE TÜRKİYEDE BİR EKSİKLİK GİDERİLDİ..

gundemeregli.com-Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesi  ev sahipliğinde  Uludağ üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirdiği  “Öğrenci Kurultayı”nın Gala Gecesi muhteşem oldu.

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak başta olmak üzere, Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Yıldırım ve Genel Sekreter Yücel Yücel’in onurlandırdığı gecede, programa katılan akademisyenler, Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, şube yöneticileri ile iş yeri temsilcileri ve öğrenciler katıldı.Büyük Anadolu Ereğli Hotel’in “muhteşem” denilebilecek hazırlığı ile başlayan gecede bölgesel sanatçıların seslendirdiği şarkılar eşliğinde yemek yendi, katılımcılar gönüllerince eğlendi.Zaman zaman yöresel oyun havalarının da çalınıp, seslendirildiği gecede oynanan oyunlara eşlik eden Sayın Kavlak, söylenen “İzmir Marşı”na da salonda bulunanlar ile birlikte ayakta eşlik etti. Bu arada bazı öğrenciler, Sayın Kavlak’ın işçilerle oynayarak eğlenmesini cep telefonlarıyla görüntülediler.
 
ERDEMİR GEZİSİ VE VEDA…

Türk Metal Sendikasının  gerçekleştirdiği “Öğrenci Kurultayı”nın son gününde ise davetlilere Erdemir gezisi düzenlendi.

İki grup halinde gerçekleştirilen programda şirketin belirli bölgeleri gezdirilen öğrenciler, ünitelerdeki yetkili personel tarafından bilgilendirildi.27 Nisan’da Büyük Anadolu Ereğli Hotel’den ayrılan öğrenciler, etkinlik ile ilgili yaptıkları genel değerlendirmede, bildikleri ancak yakın olamadıkları sendikacılığı bu kurultay ile öğrenme imkanı bulduklarını belirterek, şöyle dediler;“Bu kurultay sayesinde Türkiye’deki bir eksiklik giderilmiş oldu. Demokrasilerde “vazgeçilmez” olarak kabul edilen üniversiteler ile sendikaların ortak hareket edebilmesinin önemi bu kurultayda daha iyi anlaşıldı. Özellikle Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Sayın Pevrul Kavlak’ın konuşması çok etkileyiciydi. Kendisine ayrıca teşekkür ediyoruz.Çok iyi bilgilerle donatıldığımız etkinlikte, Dünyada yeri olan Erdemir’i de yakından görme imkanına sahip olduk. Bu birikimlerimizi arkadaşlarımızla mutlaka paylaşacağız.Muhteşem denilebilecek bir gala gecesi yaşadık. Programın hayata geçmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2014, 06:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner44

banner41

banner47

banner45

banner46

banner48